خبر اولسیاسی

«عادل عبدالمهدی»، تشکیل دولت جدید عراق را به «مصطفی الکاظمی» تبریک گفت/استقبال سفرای ایران و بریتانیا در بغداد از رای اعتماد پارلمان به دولت جدید

نخست وزیر سابق عراق و سفرای ایران و بریتانیا در بغداد طی پیام های جداگانه ای از رای اعتماد پارلمان به کابینه دولت الکاظمی استقبال کردند و تشکیل دولت جدید عراق را به او تبریک گفتند.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر سابق عراق، «ایرج مسجدی»، سفیر ایران در بغداد و «استفان هیکی»، سفیر بریتانیا در بغداد، طی پیام های جداگانه ای ضمن استقبال از رای اعتماد پارلمان به دولت «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق، تشکیل دولت جدید را به او تبریک گفتند.

عبدالمهدی با ارسال نامه ای به الکاظمی گفت: «کسب رای اعتماد پارلمان و تشکیل دولت جدید عراق را به شما تبریک می گویم و برای شما توفیق و موفقیت آرزو می کنم، ما نیز همه و خودمان را به جمع شدن دور دولت جدید برای تامین پشتیبانی و کمک به آن برای عبور دولت و کشور از شرایط سخت و پیچیده دعوت می کنیم.»

مسجدی سفیر ایران در بغداد نیز با انتشار توئیتی در حساب خود کسب رای اعتماد پارلمان را به الکاظمی، وزرای کابینه او و پارلمان عراق تبریک گفت.

مسجدی با آرزوی توفیق برای دولت عراق در خدمت به ملت محترم خود، برای دو ملت ایران و عراق سعادت را آرزو کرد.

از طرفی دیگر هیکی سفیر بریتانیا در بغداد تاکید کرد که بریتانیا برای پشتیبانی از دولت الکاظمی در نهایت آمادگی قرار دارد.

وی ضمن تبریک به الکاظمی برای تصدی منصب نخست وزیری عراق، تاکید کرد بریتانیا آمادگی کامل دارد برای از بین بردن ویروس کرونا و همکاری برای اصلاحات اقتصادی و امنیتی و همچنین مبارزه با داعش از دولت جدید پشتیبانی کند.

هیکی گفت به همکاری با الکاظمی و دولت او برای تداوم شراکت قوی میان دو کشور امید دارد.

پیشتر در شب گذشته، با رای اعتماد نمایندگان مجلس عراق به دست کم 15 وزیر کابینه «مصطفی الکاظمی» وی رسما نخست وزیر عراق شد.

منبع
بغداد الیومبغداد الیومبغداد الیوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا