پیش‌روی تظاهرات‌کنندگان عراقی به سمت پل منتهی به منطقه الخضراء بغداد+فیلم

منبعی امنیتی اعلام کرد تظاهرات‌کنندگان در میدان التحریر بغداد به مانع دوم موجود در پل الجمهوریه رسیده‌اند و تلاش دارند با عبور از این پل خود را به منطقه الخضراء بغداد برسند.

میدل ایست نیوز: منبعی امنیتی اعلام کرد تظاهرات‌کنندگان در میدان التحریر بغداد به مانع دوم موجود در پل الجمهوریه رسیده‌اند و تلاش دارند با عبور از این پل خود را به منطقه الخضراء بغداد برسند.

منبع مذکور در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: «تظاهرات‌کنندگان به سمت مانع دوم موجود در پل الجمهوریه پیشروی کرده و تلاش می کنند با گذر از آن به منطقه الخضراء بغداد برسند.»

منبع مذکور افزود: «نیروهای امنیتی با بمب‌های صوتی به مقابله با تظاهرات‌کنندگان پرداختند که در نتیجه آن، 10 تن از معترضان مصدوم شدند.»

وی در پایان اظهار داشت: «نیروهای امنیتی پس از آنکه تظاهرات‌کنندگان به مانع دوم رسیدند، به سمت ابتدای پل الجمهوریه در نزدیکی وزارت برنامه‌ریزی در منطقه الخضراء عقب‌نشینی کردند.»

شبکه السومریه نیوز هم از شروع مجدد تظاهرات در مرکز استان ذی قار خبر داد.

در همین رابطه، تظاهرات‌کنندگان استان واسط پیشتر در اعتراضات خود خواستار «سرنگونی نظام سیاسی» شده و از سقوط دولت محلی این استان و ممانعت از ورود نمایندگان واسط به استان مذکور خبر دادند.

شهرهای جنوبی عراق، شب گذشته نیز شاهد اعتراضات شدیدی از سوی تظاهرات کنندگان علیه دولت «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق بود.

تظاهرات کنندگان در شهرهای جنوبی عراق با سر دادن شعار «ماندن فاسدان و دزدان» در قدرت و عدم مجازات آنها و تداوم وضعیت بد معیشتی و خدماتی در کشور اقدام به تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان در استان واسط در مقر سابق سازمان بدر به رهبری «هادی العامری» یک از افراد مهم و تاثیرگذار شیعه در عراق نیز به روشن کردن آتش اقدام کردند.

تظاهرات کنندگان همچنین مقر «سرایا السلام» را در کوت محاصره کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار پایگاه خبری «شفق نیوز» تظاهرات کنندگان در شهر دیوانیه نیز جاده اصلی دیوانیه-نجف را بستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا