نماینده پارلمان عراق: فرمانده کل نیروهای مسلح برای پر کردن شکاف امنیتی در دیالی فوراً اقدام کند

رئیس ائتلاف سائرون در استان دیالی، خواستار اقدام فوری فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای پر کردن شکاف امنیتی در استان دیالی شد.

میدل ایست نیوز: «برهان المعموری»، رئیس ائتلاف سائرون در استان دیالی، امروز شنبه خواستار اقدام فوری «مصطفی الکاظمی»، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای پر کردن شکاف امنیتی در استان دیالی شد.

المعموری با انتشار توئیتی گفت: « ریخته شدن خون های پاک در استان دیالی در میان بی توجهی و کوچک شمردن خطر گروه تروریستی داعش که بارها نسبت به آن هشدار داده ایم، ادامه دارد.»

وی افزود: «خون های شهدا و مجروحان بر گردن کسی است که در نشست اخیر امنیتی ادعای بر عهده گرفتن مسئولیت را داشته است، فرمانده کل نیروهای مسلح باید برای پر کردن شکاف امنیتی استان دیالی اقدامی فوری کند که در غیر اینصورت ممکن است اتفاقی رخ دهد که عواقب خوبی نداشته باشد.»

گفتنی است برخی از استان های عراق از جمله: دیالی، صلاح الدین و کرکوک، شاهد حملات گسترده داعش از طریق انفجار، تیراندازی با سلاح تک تیرانداز و تیراندازی مستقیم به نیروهای امنیتی بوده است.

در آخرین حمله تروریستی داعش، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز از شهادت سه رزمنده الحشد الشعبی و مجروح شدن دو رزمنده در درگیری با تروریست‌های داعش در استان دیالی خبر داد.

این واحد در ساعات پایانی روز جمعه (15 مه) خبر داد که یک گروه تروریستی تابع داعش یک بمب کنار جاده‌ای را در نزدیکی یک خودرو تابع تیپ 23 الحشد الشعبی منفجر کرده است.

براساس این بیانیه این حادثه در گذرگاه المبته در منطقه حاوی العظیم در استان دیالی رخ داده و در پی میان افراد و حشد و تروریست ها درگیری رخ داده است.

این واحد در بیانیه ای جداگانه نیز از شهادت یک شهروند غیر نظامی و یک نیروی امنیتی در حمله تروریست های داعش به یک پست بازرسی در روستای شاقراق در بخش مقدادیه استان دیالی خبر دادند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا