گزارش CNN از به تن کردن یونیفرم الحشد الشعبی توسط «مصطفی الکاظمی»

اقدام نخست وزیر عراق، در به تن کردن یونیفرم نیروهای الحشد الشعبی، واکنش گسترده ای را در سایت های ارتباط جمعی به دنبال داشته است.

میدل ایست نیوز: اقدام «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، در به تن کردن یونیفرم نیروهای الحشد الشعبی، واکنش گسترده ای را در سایت های ارتباط جمعی به دنبال داشته است.

دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق در حساب توئیتری خود تصاویری از الکاظمی در حال به تن کردن یونیفرم نیروهای الحشد الشعبی منتشر کرد.

الکاظمی در سخنان خود در دیدار از سازمان الحشد الشعبی نسبت به وجود برخی افراد که قصد ایجاد اختلاف شدید میان الحشد و حکومت را دارند هشدار داد.

توئیتر دفتر رسانه ای الکاظمی نیز با انتشار این تصاویر قصد داشت پیام نخست وزیر عراق مبنی بر وحدت میان الحشد الشعبی و دولت عراق را نشان دهد.

الکاظمی در ادامه گفت که این تشکیک باید متوقف شود چرا که الحشد الشعبی بر اساس فتوای مرجعیت دینی عراق آیت الله سیستانی تاسیس شده و کاستن از منزلت آن توسط هر طرفی کاملا غیر قابل قبول است.

برخی افراد در توئیتر با انتشار فیلم نخست وزیر که در حال به تن کردن یونیفرم الحشد الشعبی است نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.

یک کاربر به نام «الهزاع» نوشت: «نخست وزیر عراق یا عضو الحشد الشعبی؟ مصطفی الکاظمی را در یونیفرم نظامی الحشد الشعبی ببین.»

کاربر دیگری به نام فاطمه مبارک در توئیتی آورد: «به نظر می رسد دیدار مصطفی الکاظمی از الحشد الشعبی تجدید ولایت وی با [آیت الله] خامنه ای و ایران است، این دیدار انگیزه قوی به خشونت بیشتر با تظاهرات کنندگان بی سلاحی که خواهان حق خود در باز پس گیری وطنشان هستند، می دهد.»

یک کاربر عربستانی نیز با انتشار توئیتی گفت که الکاظمی اولین نخست وزیر عراق است که یونیفرم الحشد الشعبی را به تن کرد و پیش از او حیدر العبادی و عادل عبدالمهدی این کار را انجام ندادند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
سی ان ان عربی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن