توافق عراق و فرانسه بر سر توسعه همکاری ها در زمینه آموزش الکترونیکی

وزیر آموزش عالی عراق، در دیدار با سفیر فرانسه در بغداد بر سر توسعه همکاری های علمی و تکنولوژی در زمینه آموزش الکترونیکی، پژوهش و انتقال تجربه پروژه دیجیتالی کردن دانشگاه های عراق توسط فرانسه به توافق رسیدند.

میدل ایست نیوز: «نبیل کاظم عبدالصاحب»، وزیر آموزش عالی عراق، با «برونو اوبر»، سفیر فرانسه در بغداد و هیأت همراه او دیدار کرد.

طی این دیدار دو طرف بر سر توسعه همکاری های علمی و تکنولوژی در زمینه آموزش الکترونیکی، پژوهش و انتقال تجربه پروژه دیجیتالی کردن دانشگاه های عراق توسط فرانسه به توافق رسیدند.

وزیر آموزش عالی عراق در این دیدار با تاکید بر روابط مثبت عراق با کشورهای دوست به خصوص فرانسه، از توجه سفارت فرانسه در بغداد در زمینه توسعه توافقات علمی میان دو طرف در زمینه دوره های تخصصی تکمیلی و بورس تحصیلی پس از فروکش کردن ویروس کرونا و پرونده رده بندی دانشگاه ها و ساماندهی مجله های علمی عراق قدردانی کرد.

وی ضمن اشاره به اینکه تجربه آموزش الکترونیکی در عراق راه ارتباط مهمی با کشورهای جهان باز کرده است نسبت به توسعه این موضوع با دانشگاه های فرانسه نیز ابراز امیدواری کرد.

از طرفی دیگر سفیر فرانسه در بغداد ضمن تاکید بر اهمیت هماهنگی با وزارت آموزش عالی، به حمایت رئیس جمهور فرانسه از دانشجویان عراقی و ساماندهی چارچوب های توافقات میان بغداد و پاریس اشاره کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت آموزش عالی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا