«ولید جنبلاط»: امریکا لبنان را به میدان جنگ اقتصادی اش با ایران تبدیل کرده است

«جنبلاط» گفت که لبنان در آینده نزدیک شاید شورش گرسنگان خواهد بود و سؤال این است که چگونه باید با آن مواجه شد.

میدل ایست نیوز: «ولید جنبلاط»، رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان، تأکید کرد که جنگ اقتصادی ایران و امریکا در خاک لبنان، باعث به فاجعه کشیده شدن وضعیت لبنان شده است.

او در مصاحبه با یک نشریه داخلی تأکید کرد که کشورش در وضعیتی فاجعه بار به سر می‌برد که نه فقط ناشی از پیامدهای کرونا که ناشی از بحران اقتصادی و اشتباهات بزرگ در اداره کشور است.

جنبلاط گفت که به «جفری فلتمن»، سفیر اسبق امریکا در بیروت و نماینده فعلی سازمان ملل در امور لبنان، گفته که اگر امریکا فکر می کند با تحریم حزب الله آن را تضعیف می‌کند سخت در اشتباه است و هزینه این تحریم‌ها را ملت لبنان می‌پردازند.

او گفت که لبنان در آینده نزدیک شاید شورش گرسنگان خواهد بود و سؤال این است که چگونه باید با آن مواجه خواهد شد و افزود که باید طرحی تدوین کرد که صندوق بین المللی پول آن را بپذیرد.

جنبلاط همچنین از قانون انتخابات لبنان انتقاد کرد و گفت که این قانون به این نحوه فرقه‌گرایانه هیچ معنایی ندارد و باید قانونی مدنی ساخت که دولتی مدنی از آن بربیاید.

موضوع همکاری با صندوق بین المللی پول برای نجات لبنان از بحران اقتصادی از موضوعات جنجال برانگیز در فضای سیاسی کنونی لبنان است.

برخی گروه ها ازجمله حزب الله لبنان با کمک گرفتن از این صندوق به علت شرط هایی که برای عملکرد دولت تعیین کرده مخالف اند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
RT
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن