سید حسن نصرالله: تنها راه آزادسازی فلسطین و قدس اشغالی گزینه مقاومت است

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد موضع ما در قبال مساله فلسطین و رژیم صهیونیستی موضعی عقیدتی، دینی، اخلاقی و انسانی است که غیرقابل تغییر است.

میدل ایست نیوز: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد موضع ما در قبال مساله فلسطین و رژیم صهیونیستی موضعی عقیدتی، دینی، اخلاقی و انسانی است که غیرقابل تغییر است و هرکسی که فکر می‌کند از رهگذر جنگ‌های نظامی، امنیتی یا محاصره اقتصادی یا هر چیز دیگری می تواند این موضع را تغییر دهد، در اشتباه است.

نصرالله در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس تصریح کرد:« اسرائیل رژیمی نامشروع و غاصب و اشغالگر است و بقای آن مفهومی ندارد. کسانی که به فلسطین اشغالی آمده اند باید به کشورهایشان بازگردند. رژیم صهیونیستی در واقع جرثومه فساد است و هیچ مشروعیتی ندارد. رژیم صهیونیستی شر مطلق است.»

وی در ادامه تأکید کرد: «واقعیت آن است که آزادسازی فلسطین در وهله اول وظیفه خودِ فلسطینیان است اما این مسأله موجب ساقط شدن مسئولیت از روی دوش دیگر مسلمانان نمی شود. همگان در این زمینه وظیفه و مسئولیت دارند و باید به این مسئولیت عمل کنند. »

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: «هیچ فلسطینی و غیر فلسطینی حق ندارد بخشی از اراضی فلسطینیان را به صهیونیستها واگذار کند. علت هم کاملا واضح است و آن، اینکه مقدسات فلسطین متعلق به تمامی امت اسلامی است. ما به ضرس قاطع تأکید داریم که تنها راه آزادسازی فلسطین و قدس اشغالی گزینه مقاومت است. تکیه بر هر گزینه دیگری غیر از گزینه مقاومت برای بازپس گیری حقوق تضییع‌شده فلسطینیان، تنها وقت تلف کردن است.»

وی خاطرنشان کرد: «امروز باید شفاف باشیم که با چه کسی می‌جنگیم. مردم لبنان با اسرائیل می‌جنگند. مردم فلسطین با اسرائیل می‌جنگند. ظاهر امر این است که با اسرائیل می‌جنگیم، اما حقیقت این است که جنگ با آمریکا است. اسرائیل فقط در خط مقدم است و این جنگ با دولت‌های آمریکاست. برخی ممکن است که این مساله را بپذیرند، اما برخی که این امر را نمی‌پذیرند، باید در نگاه خود بازنگری کنند. آمریکا تجهیزاتی به اسرائیل می‌دهد که به هیچ طرفی نمی‌دهد. حمایت‌های اقتصادی بسیاری از اسرائیل ارائه می‌دهد. مانورهای مشترک با ارتش اسرائیل صورت می‌گیرد و تمامی اقدامات برای مشروعیت بخشی به دشمن اسرائیلی صورت می‌گیرد.»

نصرالله ادامه داد: «در لبنان، آمریکا اجازه محکوم کردن هیچ جنایتی که توسط اسرائیل صورت می‌گرفت را نمی‌داد و آمریکا تمامی روابط بین‌المللی خود را به نفع اسرائیل به کارگرفت تا کشورها به اسرائیل خدمات ارائه دهند و روابط را با اسرائیل عادی سازی کنند. آمریکا برای برتری نظامی اسرائیل تلاش کرد. نبرد حقیقی با آمریکا است. آمریکا جنگ‌هایی را برای دفاع از اسرائیل در منطقه به راه می‌اندازد و به سمت وقوع جنگ‌ها در منطقه سوق می‌دهد تا اسرائیل را تثبیت کند. به عنوان مثال، جنگ صدام علیه ایران و امروز جنگ تحمیلی که علیه یمن رخ داده است.»

وی اظهار داشت: «نبرد اصلی و واقعی ما ایالات متحده آمریکا است. اما نقش رژیم صهیونیستی در این نبرد چیست؟ رژیم صهیونیستی در خط مقدم جبهه ای قرار دارد که رهبری آن با آمریکای ها است. این رژیم در جبهه مذکور از حمایت های تسلیحاتی، سیاسی و امنیتی آمریکا برخوردار است.»

سید حسن نصرالله با بیان اینکه ایران مرکز ثقل محور مقاومت است و به همین دلیل بیش از سایر کشورها مورد هجمه محور آمریکایی-اسرائیلی قرار می‌گیرد، افزود: «خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و سپس تحریم آن با هدف اعمال فشار داخلی به ایران صورت گرفته است.»

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: «رژیم صهیونیستی در طرح‌های ضد ایرانی خود روی گروه‌های تکفیری حساب باز کرده بود که با شکست مواجه شد و اکنون نیز روی کرونا حساب باز کرده که باز هم شکست خواهد خورد و ایران از این آزمایش قوی نیز سربلند بیرون خواهد آمد.»

وی اظهار داشت: «در عراق تحول بزرگی به نفع فرهنگ مقاومت رخ داد. حفظ عراق و قدرت آن، با طرح صهیونیستی منافات دارد و اسرائیل از شدیدترین تحریک‌کنندگان علیه عراق بود. اسرائیل به دنبال جنگ طائفه‌ای و سنی و شیعی در عراق بود. اما پایداری عراق، به هر نحوی به سود محور مقاومت بوده است. مسئولیت خواهران و برادران عراقی این است که عراق را به جایگاه طبیعی آن در رویارویی با اسرائیل باز گردانند.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
المنار
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن