کویت در حال بررسی بخشش حدود 3 میلیارد دلار بدهی عراق بابت خسارت های حمله به کویت

وزیر دارایی عراق به نمایندگی از دولت این کشور رسما خواستار تعویق یک یا دو ساله پرداخت خسارت های عراق به کویت بابت حمله رژیم بعث به کویت در سال 1991 شده است.

میدل ایست نیوز: منابع دیپلماتیک کویتی خبر دادند که هیئت عراقی که هفته گذشته به ریاست «علی عبدالامیر علاوی»، وزیر دارایی عراق به کویت سفر کرد خواستار موافقت کویت با تعویق پرداخت خسارت های عراق به کویت شده است.

به گزارش «الفرات نیوز»، اين مقام دیپلماتیک تأکید کرده که وزیر دارایی عراق به نمایندگی از دولت این کشور رسما خواستار تعویق یک یا دو ساله پرداخت خسارت های عراق به کویت بابت حمله رژیم بعث به کویت در سال 1991 شده است.

این مقام افزوده که این درخواست عراق با توجه به مشکلات مالی این کشور به علت کاهش قیمت نفت و پیامدهای شیوع ویروس کرونا بوده است.

به گفته این مقام دیپلماتیک کویت هنوز پاسخی به این درخواست نداده و در حال بررسی موضوع است.

به گفته منابع آگاه عراق تازه ترین قسط بدهی خود را به قیمت 440 میلیون دلار در ماه آوریل گذشته به کویت پرداخته و همچنان 2.8 میلیارد دلار از بابت خسارت های جنگ به کویت بدهکار است.

روز پنجشنبه «عبدالحمید دشتی»، نماینده سابق مجلس کویت، با انتشار توئیتی از موافقت دولت کویت با «بخشوده شدن بدهی 3 میلیارد دلاری عراق به کویت بابت خسارت های جنگ و به تعویق انداختن موعد پرداخت اقساط وام 1.6 میلیارد دلاری که کویت به عراق پرداخته و اکنون سررسید پس دادن آن است» خبر داد.

علی عبدالامیر علاوی هفته گذشته در سفری به نمایندگی از نخست وزیر عراق به عربستان سعودی و کویت سفر کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا