قدردانی وزیر برق عراق از معافیت تحریمی واشنگتن در دیدار با سفیر امریکا

«ماجد مهدی الاماره صباح»، وزیر برق عراق در دیدار با «متیو تولر»، سفیر ایالات متحده امریکا از معافیات‌های اعطایی واشنگتن قدردانی کرد.

میدل ایست نیوز: «ماجد مهدی الاماره صباح»، وزیر برق عراق در دیدار با «متیو تولر»، سفیر ایالات متحده امریکا از معافیات‌های اعطایی واشنگتن قدردانی کرد.

در این دیدار که در مقر وزارت برق عراق برگزار شد، تولر به الاماره به مناسبت انتخاب وی به عنوان وزیر برق تبریک گفت و برای او در مدیریت این وزارتخانه آرزوی موفقیت کرد.

سفیر امریکا در این دیدار ضمن درخواست برای فعال‌سازی شراکت میان طرف امریکایی و عراقی در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی، از آمادگی شرکت‌های امریکایی برای کمک به عراق در بازسازی، به‌سازی و توسعه سامانه انرژی برق عراق به ویژه پس از نقش‌آفرینی و موفقیت چشم‌گیر شرکت ژنرال الکتریک در همکاری با کادر وزارت برق خبر داد.

تولر در ادامه بر آمادگی واشنگتن برای کمک به عراق برای پشت سر گذاشتن مشکلات اقتصادی و مشارکت کارساز در فعال‌سازی سرمایه‌گذاری در بازار انرژی عراق در راستای منافع دو کشور تاکید کرد.

از سوی دیگر، وزیر برق عراق ضمن تشکر از سفیر امریکا، از توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور استقبال و اعلام کرد:وزارت برق دارای برنامه‌های مثبتی برای بهبود عملکرد سامانه ملی برق است.

وی همچنین از عملکرد مثبت شرکت‌های امریکایی فعال در حوزه انرژی عراق تمجید کرد.

وزیر برق عراق در ادامه اظهار داشت: بازار انرژی عراق بازاری دارای آینده روشن و مهم است و دروازه آن به روی همه شرکت‌های کشورهای دوست برای ورود به آن و نقش‌آفرینی در توسعه توانمندی‌های عراق در زمینه انرژی باز است.

وی در پایان از معافیات‌های امریکا که به عراق اعطا کرده است، قدردانی کرد و افزود این معافیات‌ها در تداوم فعالیت نیروگاه‌های تولید و بهبود عملکرد شبکه ملی عراق نقش‌آفرین بوده است.

وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن قصد دارد برای حمایت از دولت جدید عراق، معافیت 120 روزه‌ای را به این کشور برای ادامه واردات برق از ایران اعطا کند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد که «مایک پامپئو» وزیر خارجه به «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر جدید عراق از معافیت 120 روزه عراق برای خرید برق از ایران خبر داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا