خبر اولسیاسی

هشدار اردن نسبت به عواقب وخامت بار الحاق مناطقی از کرانه باختری

وزیر امور خارجه اردن نسبت به عواقب وخامت بار تصمیم اسرائیل برای الحاق مناطقی از کرانه باختری هشدار داد.

میدل ایست نیوز: «ایمن الصفدی»، وزیر خارجه اردن نسبت به عواقب وخامت بار تصمیم اسرائیل برای الحاق مناطقی از کرانه باختری هشدار داد.

وی در نشستی وزارتی در کمیته هماهنگی کمک های بین المللی به ملت فلسطین که امروز برگزار شد نسبت به عواقب وخامت بار تصمیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری بر صلح منطقه و روابط اردن و اسرائیل هشدار داد.

الصفدی از جامعه بین المللی خواست جلوی هر تصمیم اسرائیل برای الحاق اراضی اشغالی فلسطین در جهت حمایت از صلح و قانون بین المللی بگیرند.

وزیر امور خارجه اردن گفت: «پیام ما باید واضح باشد، الحاق اراضی فلسطین بدون پاسخ نخواهد ماند، الحاق مناطقی از کرانه باختری بدترین درگیری را به وجود خواهد آورد، گزینه تشکیل دو کشور را غیر ممکن می کند، نهادینه کردن تبعیض نژادی را قطعی خواهد کرد و همه فرصت ها برای تحقق صلح جامع را از بین می برد.»

اسرائیل برای الحاق 130 شهرک در کرانه باختری و غور اردن که 30 درصد از کرانه باختری را تشکیل می دهد و منطقه ای استراتژیک است برنامه ریزی می کند.

در شهرک های کرانه باختری بیش از 600 هزار اسرائیلی زندگی می کنند که فلسطینی ها و جامعه بین المللی این شهرک ها را غیر قانونی می دانند.

منبع
روسیا الیوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا