دیدار خانواده های قربانیان تظاهرات در عراق با «مصطفی الکاظمی»

الکاظمی تأکید کرد که استفاده از ابزار حذف فیزیکی مربوط به طرز فکر نظام دیکتاتوری سرنگون شده در عراق است و دولت هرگز اجازه چنین کاری را نمی دهد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، در کاخ دولتی با شماری از خانواده های قربانیان اعتراضات اخیر در عراق به خصوص قربانیان ترورها دیدار کرد.

براساس بیانیه رسمی دفتر نخست وزیر عراق منتشرشده در صفحه تلگرام رسمی آن، الکاظمی در این دیدار در جریان گزارش های این خانواده از نحوه ترور فرزندانشان قرار گرفت.

الکاظمی در این دیدار تأکید کرد که عراق مراحل دشواری را طی می کند و چالش ها در همه سطوح در کشور برقرار است و افزود که نیاز است که با صبوری و تحمل منتظر تحقیقات حرفه ای و دقیق برای تحقق عدالت باشیم.

او تحقق عدالت را امری مهم دانست و گفت که از آن مهم تر تضمین عدم تکرار این حوادث است و تأکید کرد که برای همین در آستانه یک اقدام تاریخی هستیم.

الکاظمی تأکید کرد که استفاده از ابزار حذف فیزیکی مربوط به طرز فکر نظام دیکتاتوری سرنگون شده در عراق است و دولت هرگز اجازه چنین کاری را نمی دهد.

او افزود که دستور تحقیقات دقیق جنائی برای شناسایی عاملان این ترورها را داده و تأکید کرد که شخصا روند این تحقیقات را پیگیری می کندو عاملان این اقدامات به سزای اعمال خود خواهند رسید.

نخست وزیر عراق همچنین به تشکیل تیمی برای حقیقت یابی درباره همه آنچه از اکتبر گذشته در عراق رخ داده اشاره کرد که با تهیه فهرست دقیق قربانیان آغاز می شود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن