تلاش مرکز گفت وگوی «الرافدین» برای محاکمه اولین وزیر متهم به فساد دولت عبدالمهدی

رئیس مرکز «الرافدین للحوار» اعلام کرد این مرکز با در دست داشتن ادله و مدارک موثق مبنی بر فساد وزیر سابق برق عراق قصد دارد اولین وزیر متهم به فساد دولت عبدالمهدی را برای محاکمه به دستگاه قضایی تحویل دهد.

میدل ایست نیوز: «زید الطالقانی»، رئیس مرکز «الرافدین للحوار» (مرکز گفت وگوی الرافدین) از تلاش های قانونی این مرکز برای تحویل اولین وزیر متهم به فساد دولت «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر پیشین عراق خبر داد.

الطالقانی در سخنانی گفت: «مرکز الرافدین اکنون درحال جمع آوری پرونده های فساد «لؤی الخطیب»، وزیر سابق برق است که مربوط به برخی مسائل مهم در وزارت برق از جمله پرونده استخدام 90 هزار نفر و همچنین پرونده ایستگاه شماره 1 و 2 بیجی است.»

وی افزود: «پرونده فساد الخطیب همچنین برخی مسائل شبه فساد از جمله توزیع زمین های کشاورزی در استان بصره، به تعطیلی کشاندن نظام داخلی وزارت، قطع 1500 مگاوات برق ایستگاه بسمایه، روغن های مصرف شده، پژوهشگاه انرژی و پرونده مرکز عملیات مصرف کنندگان است.»

مرکز الرافدین قرار است همه ادله و مدارک را به همراه فیلم موجود برای محکوم کردن وزیر سابق برق و تحویل آن به دستگاه قضایی و سازمان پاکدستی برای اتخاذ اقدامات لازم ارسال کند.

به گفته رئیس مرکز الرافدین للحوار وزیر سابق برق به علت فساد واضح و مستندش در دوره دولت عبدالمهدی صدها میلیون دلار اموال عمومی را هدر داد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن