تمدید یک هفته‌ای منع آمد و شد در عراق در سایه افزایش آمار ابتلا به کرونا

«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق در نشست کمیته عالی بهداشت دستور داد تا ممنوعیت آمد و شد برای یک هفته دیگر از فردا یکشنبه تمدید شود.

میدل ایست نیوز:«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق در نشست کمیته عالی بهداشت دستور داد تا ممنوعیت آمد و شد برای یک هفته دیگر از فردا یکشنبه تمدید شود.

الکاظمی در این نشست از نقش کادر بهداشتی که تلاش فراوانی در مقابله با کرونا انجام می‌دهند و نیز تلاش‌های نیروهای امنیتی در اجرای ممنوعیت آمد و شد و حمایت از کادر درمانی در انجام مسئولیتش قدردانی کرد.

نخست وزیر در ادامه بر اهمیت تقویت آگاهی جامعه و شهروندان تاکید کرد به ویژه در مقطع کنونی که آمار ابتلا به کرونا افزایش پیدا کرده است و همگان از خطر این بیماری آگاهی دارند و دولت و همه دستگاه‌ها تلاش‌های سترگی برای مقابله با این همه‌گیری و تلاش برای مهار آن و کاستن از آثار آن و حفظ سلامت شهروندان انجام می دهند.

وی ضمن اشاره به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بر اهمیت پایبندی همه شهروندان به دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید کرد.

در این نشست همچنین تداوم تعطیلی رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی، سینماها، پاساژها،استخرها، لزوم زدن ماسک در اماگن عمومی و مجازات متخلفین، ممانعت از تردد بین استانی و بستن کامل استان‌هایی که حاوی مراقد دینی تاکید شد.

در 24 ساعت گذشته، 1 هزار و 252 تن در عراق به کرونا مبتلا شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن