جلسه «اوپک پلاس» برای تمدید کاهش تولید نفت امروز برگزار می شود

روسیه و عربستان توافق کرده اند که کاهش تولید نفت را تا پایان ماه ژوئیه تمدید کنند هرچند تمایل عربستان به تمدید آن تا پایان اوت است.

ميدل ايست نيوز: اعضای گروه اوپک پلاس امروز ( شنبه 6 ژوئن) برای بررسی تمدید کاهش تولید نفت و وادار کردن عراق  نیجریه به افزایش پایبندی آنها به کاهش تولید تشکیل جلسه می دهند.

به گزارش «رویترز» به نقل از منابعی در اوپک پلاس، روسیه و عربستان توافق کرده اند که کاهش تولید نفت را تا پایان ماه ژوئیه تمدید کنند هرچند تمایل عربستان به تمدید آن تا پایان اوت است.

سازمان اوپک روز جمعه اعلام کرد که کنفرانس های این سازمان به صورت ویدئویی و با مذاکرات کشورهای صادرکننده نفت در ساعت 12 به وقت گرینویچ و سپس مذاکرات اعضای اوپک پلاس در ساعت 12 به وقت گرینویچ برگزار خواهد شد.

منابع آگاه تأکید کرده اند که تصمیم نهایی درباره تمدید کاهش تولید نفت منوط به پایبندی اعضا به این موضوع است و کشورهایی که در ماه های مه و ژوئن بیش از سهمیه خود تولید نفت داشته اند باید در ماه های آینده کاهش تولید بیشتری داشته باشند.

این منابع افزوده اند که عراق با کاهش بیشتر تولید خود موافقت کرده و تأکید کرده اند که عراق در کنار نیجریه کمترین پایبندی را به توافق کاهش تولید نشان داده اند.

با وجود این، «عاصم جهاد»، سخنگوی وزارت نفت عراق به گزارش ها درباره تخلف عراق از کاهش تولید نفت واکنش نشان داد و آنها را بی اساس دانست.

جهاد روز جمعه با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که با وجود شرایط دشوار اقتصادی، عراق به تعهدات خود پایبند است و افزود که عراق همواره در خط مقدم کشورهایی بوده که از همه توافقاتی که باعث بازیابی ثبات و تعادل در بازارهای نفت شود حمایت می کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
رویترزخبرگزاری رسمی عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن