مصطفی الکاظمی دستور تشکیل گروهی برای ارزیابی عملکرد استانداران و بررسی پرونده های فساد را صادر کرد

نخست وزیر عراق دستور تشکیل گروهی وزارتی برای ارزیابی عملکرد استانداران و ادارات خدماتی در استان ها و پرونده های فساد صادر کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، امروز شنبه دستور تشکیل گروهی برای ارزیابی عملکرد استانداران در استان ها و بررسی پرونده فساد در ارائه خدمات را صادر کرد.

به گزارش واحد رسانه ای دفتر نخست وزیری عراق الکاظمی دستور تشکیل گروهی وزارتی برای ارزیابی عملکرد استانداران و ادارات خدماتی در استان ها صادر کرد.

این گروه به ریاست «عثمان الغانمی»، وزیر کشور و تعدادی از وزرا و متخصصان تشکیل می شود.

الکاظمی وظایف این گروه را بررسی دلایل تقصیر در ارائه خدمات به شهروندان، ارزیابی عملکرد استانداران و ادارات خدماتی در استان ها و اتخاذ اقداماتی قاطع برای کشف فساد و حل پرونده های آن مشخص کرد.

بر اساس بیانیه دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق این گروه با هماهنگی با کمیسیون های مرتبط پارلمان و فعالیت های محلی، مردمی و صنفی در استان ها فعالیت خواهد کرد و گزارش نهایی و توصیه های خود را به نخست وزیر عراق ارائه خواهد داد.

پیش از این الکاظمی واحد ویژه ای برای تحقیقات در خصوص کشتن تظاهرات کنندگان متشکل از قضات و بازپرسان و با نظارت مستقیم خود تشکیل داد.

مجازات قاتلان تظاهرات کنندگان و از بین بردن فساد و برکناری مدیران فاسد از مطالبات تظاهرات کنندگان در عراق است که از زمان انتخاب الکاظمی در 7 مه به عنوان نخست وزیر عراق وی اهتمام ویژه ای به مطالبات آنها دارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن