تدابیر سختگیرانه اقلیم کردستان بر حواله ها از مبدأ امارات/ ابوظبی از جدایی طلبان ترکیه حمایت می کند

طرف دریافت کننده حواله در اقلیم فقط وقتی می تواند مبلغ را دریافت کند که به مدیریت سازمان امنیت داخلی اقلیم کردستان عراق مراجعه و درباره مبدأ حواله و علت آن توضیح دهد.

میدل ایست نیوز: یک منبع بلندپایه در سازمان امنیت داخلی اقلیم کردستان عراق (آسایش) از افزایش نظارت بر حواله های بانکی به اقلیم از مقصد ابوظبی خبر داد.

به گفته این مقام بلندپایه، همه حواله های بانکی از کشور امارات به مقصد اقلیم کردستان که ازطریق شرکت های صرافی و بانک ها انجام شود زیر نظر قرار می گیرد و تدابیر خاصی برای آنها اتخاذ می شود، ازجمله اینکه طرف دریافت کننده حواله فقط وقتی می تواند مبلغ را دریافت کند که به مدیریت آسایش مراجعه و درباره مبدأ حواله و علت آن توضیح دهد.

این منبع افزوده که همه کسانی که در اقلیم این حواله ها را دریافت می کنند، چه عراقی باشند چه افراد مقیم عرب و ایرانی و ترک و کرد به شرطی که مبلغ حواله بیش از هزار دلار باشد باید این تدابیر را اجرا کنند.

این مقام تأکید کرده که علت این تدابیر سختگیرانه آن است که اطلاعاتی به دست آمده که نشان می دهد که احزاب کرد مخالف ترکیه در ماه های اخیر از امارات کمک های مالی دریافت کرده و توانسته اند فعالیت های رسانه ای خود را ازسر بگیرند و دوباره به وضعیت خود در مناطق حضورشان سروسامان دهند.

به گفته این مقام، اقلیم کردستان اجازه نمی دهد که خاک اقلیم میدان تصفیه حساب های سیاسی این و آن باشد و حاضر نیست که در محور این یا آن قرار گیرد و منافع بازرگانی و اقتصادی و سیاسی مهمی با ترکیه دارد.

یک مدیر شرکت صرافی در اربیل نیز تأکید کرد که از سال 2014 و حمله داعش دستگاه امنیت اقلیم چند کشور را در لیست سیاهی قرار داد که حواله ها از آنها تدابیر خاصی لازم داشت و اخیرا امارات نیز به این لیست اضافه شده است.

این اقدامات در حالی انجام شده که امارات متحده عربی در سال هایی اخیر تلاش کرد که روابط خود را با اقلیم کردستان مستحکم کند و در این راستا امارات تنها کشوری بود که علنا از همه پرسی جدایی اقلیم کردستان در سال 2017 حمایت کرد و برخی چهره های نزدیک به دولت امارات تأکید کردند که اگر کردستان از عراق اعلام استقلال کند کشور مستقل را به رسمیت خواهند شناخت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا