فرماندهی عملیات مشترک عراق: حمله ترکیه به شمال عراق و اردوگاه های پناهندگان اقدامی تنش آفرین است

فرماندهی عملیات مشترک عراق با صدور بیانیه ای حملات ترکیه به شمال عراق و اردوگاه های پناهندگان را محکوم و اعلام کرد اقدام ترکیه در نقض حریم هوایی و حاکمیت عراق اقدامی تنش آفرین است.

میدل ایست نیوز: فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز دوشنبه حملات ترکیه به عراق با نقض حریم هوایی این کشور را اقدامی تنش آفرین عنوان کرد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «اقدام ترکیه در نقض حریم هوایی عراق در روز گذشته با استفاده از 18 جنگنده و حمله به (سنجار، مخمور، الکویر و اربیل) تا شهر الشرقاط در 193 کلیومتری مرز ترکیه را محکوم می کنیم.»

در ادامه بیانیه عملیات مشترک عراق آمده است: «جنگنده های ترکیه اردوگاه های پناهندگان در مخمور و سنجار را هدف قرار دادند و مجددا در نیمه شب گذشته به مرزهای عراق نزدیک شدند، این اقدام تنش آفرین با اصل حسن همجواری بر اساس توافقات بین المللی سازگار نیست و نقض آشکار حاکمیت عراق محسوب می شود.»

فرماندهی عملیات مشترک عراق از ترکیه خواست این حملات و نقض حریم هوایی عراق و حاکمیت آن را برای احترام و پایبندی به منافع مشترک دو کشور متوقف کند.

عملیات مشترک عراق ضمن اعلام آمادگی برای همکاری مشترک میان دو کشور برای در دست گرفتن اوضاع امنیتی در مرزهای مشترک از ترکیه خواست این حملات را مجددا تکرار نکند.

وزارت دفاع ترکیه شب گذشته اعلام کرد عملیات «مخلب النسر»، (چنگال عقاب) را علیه حزب کارگران کردستان (پ ک ک) آغاز کرد.

وزارت دفاع ترکیه با انتشار توئیئتی در حساب خود نوشت عملیات چنگال عقاب آغاز شد و جنگنده های ترکیه لانه های تروریست ها را بر سرشان ویران کردند.

ترکیه با وجود اعتراضات و مخالفت‌ های دولت عراق، به بهانه مبارزه با گروه‌های کرد مخالف آنکارا با نقض حریم هوایی و حاکمیت ملی عراق به‌طور متناوب مناطق شمالی این کشور را هدف حمله قرار می‌دهد.

حزب کارگران کردستان ترکیه بیش از 30 سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی آنکارا مبارزه می ‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا