حمایت سخنگوی عشایر عربی عراق از عملیات ترکیه علیه مواضع پ.ک.ک

سخنگوی عشایر عربی در استان نیوا از عملیات نیروهای مسلح ترکیه علیه گروه پ.ک.ک حمایت کرد.

میدل ایست نیوز: «شیخ مزاحم الحویت»، سخنگوی عشایر عربی در استان نینوا که نمایندگی قبیله‌ها در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیاله را برعهده دارد طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از عملیات موسوم به «پنجه عقاب» نیروهای مسلح ترکیه علیه گروه پ.ک.ک حمایت می کنند.

الحویت در این بیانیه با اشاره به اینکه زنان بی‌گناه عرب در زندان‌های تحت کنترل گروه پ.ک.ک در کوه سنجار اسیر هستند، گفت: «این عملیات همچنین پاسخی به شکنجه و تجاوز جنسی علیه این زنان زندانی است».

وی با اشاره به اینکه در سنجار 8 زندان زیرزمینی وجود دارد، تصریح کرد در این زندان‌ها 80 عرب بی‌گناه از جمله زنان به سر می‌برند.

این سخنگو همچنین با تاکید بر اینکه گروه تروریستی پ.ک.ک در شهرهای سنجار، مخمور و مناطق مجاور آن‌ها مرتکب جنایات ضد انسانی می‌شود از دولت مرکزی عراق، مجلس بغداد، اداره اقلیم کرد شمال عراق و مجلس اربیل خواست تا تصمیمی مبنی بر خروج پ.ک.ک از شمال این کشور را اتخاذ کنند.

گفتنی است جنگنده‌های ارتش ترکیه که از نیمه شب گذشته از پایگاه‌ها مختلف کشور به پرواز در آمده‌اند چندین نقطه نیروهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) را که ترکیه آنها را گروه تروریستی می داند هدف قرار داده اند.

فرماندهی ستاد ارتش عراق و برخی مقامات عراق این حملات را نقض حاکمیت ارضی عراق دانسته و از آن انتقاد کرده و خواستار توقف این اقدامات ترکیه شده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا