پایان حضور تروریست ها در عراق در گرو اخراج نیروهای امریکایی از عراق است

کارشناس مسائل امنیتی در خصوص زمان پایان فعالیت گروه های تروریستی در عراق گفت پایان فعالیت تروریست ها و از بین رفتن کامل آن ها در گرو اجرای مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای امریکایی از عراق است.

میدل ایست نیوز: «علی الوائلی»، کارشناس مسائل امنیتی در خصوص زمان پایان فعالیت گروه های تروریستی در عراق اظهار نظر کرد.

وی گفت پایان فعالیت تروریست ها و از بین رفتن کامل آنها در گرو اجرای مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای امریکایی از عراق است.

الوائلی در گفت وگویی با پایگاه خبری «المعلومه»، گفت: «نیروهای امریکایی از عناصر گروه تروریستی داعش حمایت و سلاح، تجهیزات و نیروهای آن ها را در استان های مختلف عراق تامین می کنند.

وی افزود همه مناطق در عراق تحت کنترل نیروهای امنیتی عراق و امن هستند در نتیجه داعش نمی تواند بدون دخالت امریکا به اسلحه و تجهیزات دست یابد.

کارشناس مسائل امنیتی بیان کرد از بین رفتن کامل تروریسم در عراق از طریق اخراج تمامی نیروهای امریکایی از عراق برای تضمین عدم کمک رسانی به داعش امکان پذیر است.

وی اشاره کرد که امریکا تلاش می کند گفت وگوی استراتژیک با عراق را طولانی تر کند تا بتواند در صورت عدم توانایی طرف امریکایی برای باقی نگه داشتن نیروهای امریکایی در عراق حامی و پشتیبانی برای این تروریست ها ایجاد کند.

گفتنی است گروه تروریستی داعش اخیرا در استان های کرکوک، صلاح الدین، دیالی که معروف به مثلث مرگ است و استان الانبار فعالیت های تروریستی خود از جمله حملات تروریستی، انفجار، کشتن غیر نظامیان و هدف قرار دادن نیروهای امنیتی عراق را آغاز کرده است.

پیش از این هیئت مذاکره کننده امریکا و عراق دور اول گفت وگوی استراتژیک میان دو طرف در خصوص مسائل نظامی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی، علمی را از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کردند و قرار است دور دوم این مذاکرات به صورت حضوری و با حضور هیئت مذاکره کننده عراق در امریکا انجام شود.

حضور یا عدم حضور نیروهای نظامی امریکا در عراق یکی از مسائلی است که باید تکلیف آن در این گفت وگوی استراتژیک مشخص شود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا