برخورد با کتائب عراقی بود نه امریکایی/ الکاظمی خود فرمانده الحشد الشعبی است

آقاي کاظمی طی سه هفته گذشته به فرماندهان کتائب حزب‌الله پیام داده که ما میدانیم که شمایید راکت اندازی می كنيد و این برخلاف حشد است که من فرمانده آن هستم و شما جزیی از حشد هستید.

میدل ایست نیوز: یک منبع آگاه امنیتی عراقی در گفت وگو با میدل ایست نیوز درخصوص وقایع شب گذشته بغداد اعلام‌کرد: آقاي کاظمی طی سه هفته گذشته به فرماندهان کتائب حزب‌الله پیام داده که ما می دانیم که شمایید راکت اندازی می كنيد و این برخلاف حشد است که من فرمانده آن هستم و شما جزئی از حشد هستید.

وی افزود: آقای کاظمی به آنها اعلام کرده الان در حال گفت وگو با دولت امریکا برای خروج‌ نیروها از عراق هستیم و این موشک اندازی ها موضع دولت عراق را در مذاکره ضعیف می کند، چون امریکایی ها می گویند اگر قرار است با موشک گروه های مقاومت وابسته به ایران از عراق خارج شویم، این کار را انجام نمی دهیم و بلکه ماندگار خواهیم بود و با زور از عراق خارج نمی شویم.

این منبع مطلع تصریح کرد: لذا دولت به این گروه ها پیام داده که دست نگه دارید تا ما گفت وگو کنیم و بعد اگر امریکایی ها بیرون نرفتند آن‌موقع هرکاری خواستید انجام دهید.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه این پیام ها تاثیری نداشت و راکت اندازی ها ادامه داشت کاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به سازمان مبارزه با تروریسم که یک سازمان کاملا عراقی است و هیچ نیروی امریکایی ندارد، دستور داد به یکی از پایگاه های کتائب حزب الله که در شهر بغداد است و در حال مونتاژ موشک کاتیوشا بودند، حمله کنند و افراد موجود در آن پایگاه که وابسته به حشد بود را بازداشت کنند.

وی با بیان اینکه گفته می شود ۱۲-۱۳ نفر در این عملیات بازداشت می شوند، گفت: برخی از رسانه های خارجی ادعا کردند که یک ایرانی هم در میان بازداشت شدگان است که براساس اطلاعات ما چنین چیزی درست نیست و همه افراد عراقی بودند.

این منبع مطلع ادامه داد: بعد از این جریان آقای فالح الفیاض رئيس حشد با آقای کاظمی تماس می گیرد و می گوید که این افراد وابسته به حشد هستند و سازمان مبارزه با تروریسم آنها را تحویل حفاظت حشد می دهد و حشد هم همه آنها را آزاد می کند.

وی اظهار داشت: بعد از این ماجرا کتائب حزب الله اقدام به محاصره مقر مبارزه با تروریسم می کند که موفق به عملیات مقابله به مثل نمی شود. لذا بعد از آزادی افراد توسط حفاظت حشد فعلا قضیه آرام شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن