واکنش صفحه نزديك به مرجعيت به دستگیری عناصر حزب‌الله عراق: نیروهای امنیتی از امور سیاسی دوری کنند

صفحه اکسیر الحکمة از صفحه های نزدیک به مرجعیت عالی شیعه در پیامی به عملیات دستگاه مبارزه با تروریسم و دستگیری شماری از اعضای گردان‌های حزب‌الله عراق واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: صفحه اکسیر الحکمة از صفحه های نزدیک به مرجعیت عالی شیعه در پیامی به عملیات دستگاه مبارزه با تروریسم و دستگیری شماری از اعضای گردان‌های حزب‌الله عراق واکنش نشان داد و خواستار دورسازی نیروهای امنیتی از بازی‌های سیاسی شد.

صفحه اکسیر الحکمة نوشته است: قهرمانان دستگاه مبارزه با تروریسم و الحشد الشعبی فرزندان و برادران ما هستند و عراق به هر دوی آنها باهم نیازمند است؛ این دو را از امور سیاسی منزه و دور کنید تا سیاست تفرقه و جدایی این دو را موجب نشود و همچنان دو بازوی عراق برای مقابله با دشمنان کشور باشد.

در ادامه این پیام آمده است، هدف از این نوشته، دعوت به دورسازی نیروهای امنیتی چه الحشد الشعبی و دیگر گروه‌ها از بازی سیاسی است تا این نیروها اهرم سیاسی در دست گروه‌های مختلف نباشد همچنین با تحقق این امر(دوری این نیروهای امنیتی از سیاست) از بروز چنددستگی نظامی و جامعه‌محور و وقوع گرفتاری ممانعت می شود، دوری این گروه‌ها از سیاست ثمرات بسیاری دارد از جمله اینکه همه این گروه‌ها تحت کنترل و سلطه قانون در می آیند و همه سلاح‌ها در دست دولت قرار می گیرد که این امری مطلوب است.

نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم پنج شنبه شب با یورش به یکی از پایگاه های کتائب حزب الله در بغداد، تعدادی از افراد این گروه را بازداشت کردند. منابع خبری از بازداشت دستکم 14 نفر از آنها خبر داده اند.

منابع آگاه اعلام کرده اند این گروه تصمیم داشته است به ادارات دولتی و اماکن دیپلماتیک حمله جدیدی انجام دهد که نیروهای امنیتی پیش دستی کرده و آنها را بازداشت کرده اند. در حالی که حتی برخی منابع خبری می گویند آنها را در حین کار گذاشتن راکت برای شلیک دستگیر کرده اند و از آنها فیلم گرفته شده است تا برخورد با آنها کاملا مستند باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا