«صائب عریقات»: طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل، تشکیلات خودگردان فلسطین را از بین می برد

دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین تاکید کرد در صورت الحاق کرانه باختری تشکیلات خودگردان فلسطین از بین می رود.

میدل ایست نیوز: «صائب عریقات»، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین تاکید کرد در صورتی که اسرائیل یک سانتیمتر یا تمام اراضی کرانه باختری را الحاق کند، به همراه آن تشکیلات خودگردان فلسطین از بین می رود.

وی اشاره کرد که در صورت انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل مسئول تمام امور در رفح، القدس و الخلیل را برعهده خواهد گرفت که در آن صورت و بر اساس توافق ژنو مسئولیت همه چیز به عهده اسرائیل به عنوان اشغالگر خواهد بود.

عریقات در دیداری با شبکه تلویزیونی رسمی فلسطین گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین طی یک توافق و پیمان تشکیل شده است اما آنچه نتانیاهو و ترامپ از آن می خواهد فقط خدمات رسانی است که هرگز به تشکیلات خودگردان فلسطین به این صورت نخواهد بود زیرا این تشکیلات برای تحقق آزادی و استقلال برای ملت فلسطین به وجود آمده است.

عریقات افزود: « سازمان آزادی بخش فلسطین و ما در خاک خود خواهیم ماند، فلسطین کشوری است که از سال 1988 استقلال دارد اما تحت اشغال اسرائیل است، ما نیاز به اعلام چیزی نداریم بلکه نیازمند تحقق استقلال واقعی هستیم.»

دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین گفت که طرح الحاق کرانه باختری خروج از توافق و پیمان با اسرائیل است و اگر نتانیاهو بخواهد یک شهرک را الحاق کند یعنی سرنوشت قدس را تعیین کرده از این رو این اقدام خارج از چارچوب مذاکرات است.

وی ادامه داد: «مفهوم الحاق در قوانین بین المللی امریست که همه قوانین روابط انسانی در زمان درگیری ها را نابود می کند و همه پیمان های انسانی بین المللی طرح الحاق را مخالف قوانین بین المللی می دانند زمانی که از طرح الحاق صحبت کنیم امور از چارچوب توافق اسلو که میان سازمان آزادی بخش فلسطین و اسرائیل است خارج می شود و طرح نتانیاهو و ترامپ طرح صلح نیست بلکه طرح الحاق است و اصل الحاق همه قوانین بین المللی، مراجع مشخص شده و توافقات امضا شده را نابود می کند.

عریقات گفت موضع رسمی کشورهای عربی آنطوری که عربستان، مصر و اردن اعلام کرد این است که اگر اسرائیل کرانه باختری را الحاق کند صلحی میان فلسطین و اسرائیل و میان کشورهای عربی و اسرائیل باقی نمی ماند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا