ایران: طرحی برای خودکفایی عراق تا 3 سال آینده در زمینه برق وضع کردیم

وزیر نیروی ایران گفت وزارت نیروی ایران برنامه هایی را با هدف احیای صنعت انرژی برق در عراق در پیش دارد تا عراق در این زمینه خودکفا شود.

میدل ایست نیوز: «رضا اردکانیان»، وزیر نیروی ایران گفت وزارت نیروی ایران برنامه هایی را با هدف احیای صنعت انرژی برق در عراق در پیش دارد تا عراق در این زمینه خودکفا شود.

اردکانیان در گفت وگویی تلویزیونی گفت: «صادرات انرژی ایران به کشورهای همسایه از جمله عراق به سال های گذشته بر می گردد، صادرات ایران به عراق از سال 2008 آغاز شد و براساس قراردادهای سالانه تا امروز ادامه دارد.»

وزیر نیروی ایران تاکید کرد مذاکرات میان دو کشور که از یک سال و نیم گذشته انجام شده نتایجی داشته است و طی این مذاکرات مشخص شد عراق می تواند از کشورهای پیشرفته در زمینه انرژی کمک بگیرد.

وی افزود: «طبیعی است کشوری مانند عراق در زمینه توانمند سازی منابع انسانی و انتقال دانش با هدف رسیدن به خودکفایی تلاش کند و این موضوع مساله ای است که کشورهای بزرگ آن را نمی پسندند زیرا کشورهای در حال توسعه را فقط به عنوان بازار مصرف می بینند.

اردکانیان گفت: «ایران پیشنهاد کرد برنامه ای سه ساله با هدف احیای صنعت برق عراق اجرا شود تا این کشور تا حدودی پس از این 3 سال خودکفا شود.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا