عملیات ائتلاف بین المللی در دیرالزور/ارتش سوریه تجهیزات نظامی خود در الرقه را تقویت کرد

ائتلاف بین المللی ضد داعش شب گذشته طی عملیاتی تعدادی از افراد وابسته به داعش را بازداشت کرد و همزمان با آن برخی منابع از ورود تجهیزات نظامی ارتش سوریه به الرقه خبر دادند.

میدل ایست نیوز: امریکا شب گذشته با همکاری نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) طی عملیات هلی برد تعدادی از نیروهای خود را در دیرالزور مستقر کرد، این در حالی است که ارتش سوریه نیز تعداد نیروها و تجهیزات نظامی خود در حومه الرقة در نزدیکی محل حضور نیروهای ارتش ترکیه را افزایش داد.

برخی منابع نزدیک به قسد به العربی الجدید گفتند ائتلاف بین المللی ضد داعش طی عملیات هلی برد در منطقه الشحیل در حومه شرقی دیر الزور همزمان با محاصره آن مکان توسط نیروهای قسد تعدادی از افراد که گفته می شود وابسته به داعش هستند دستگیر کرد.

منابع تاکید کردند این عملیات که در «الجریسیة» شهر الشحیل انجام شد، بدون درگیری میان نیروهای امریکایی و قسد با افراد دستگیر شده به پایان رسید.

از طرفی دیگر برخی منابع به العربی الجدید گفتند ارتش سوریه تجهیزات نظامی جدیدی به منطقه «عین عیسی» در حومه شمال غربی الرقه آورده است.

این منابع توضیح دادند تجهیزات نظامی جدید در شمال عین عیسی در نزدیکی جاده بین المللی حلب-الحسکة مستقر شده است.

منابع مذکور افزودند بیش از 50 نفربر و خودرو تعدادی به همراه نیروهای روسیه به منطقه رسیدند و برخی از آن ها در «ابو راسین» در حومه الحسکة مستقر شدند.

منابع تاکید کردند موشک های دوربرد در میان تجهیزات نظامی ارتش سوریه قرار داشت.

نیروهای ارتش سوریه همواره تجهیزات نظامی خود در این منطقه را پس از توافق با قسد در اکتبر گذشته و تحت نظر روسیه تقویت می کند.

این تجیهزات جدید در پی شایعتی مبنی بر قصد ارتش ترکیه برای حمله به نیروهای قسد به این منطقه آورده شدند.

به گفته برخی منابع به العربی الجدید نیروهای دموکراتیک سوریه از زمان آغاز عملیات های ترکیه علیه آن ها، اکثر فرماندهان خود را به منطقه «المالکیة» در حومه الحسکة منتقل کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا