پیشروی نیروهای انصارالله یمن در دو استان «البیضاء» و «مأرب»

سخنگوی نظامی گروه انصارالله نیروهای انصارالله کنترل کامل شهر «ردمان» در استان البیضاء و مناطق وسیعی از شهر «العبدیة» در استان نفتی مأرب را به دست گرفتند.

میدل ایست نیوز: گروه حوثی انصار الله یمن امروز دوشنبه اعلام کرد کنترل 400 کیلومتر مربع از دو استان «البیضاء» و «مأرب» را به دست گرفته است.

«یحیی سریع»، سخنگوی نظامی گروه انصارالله در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: «نیروهای انصارالله کنترل کامل شهر «ردمان» در استان البیضاء را که پناهگاه اصلی «یاسر العواضی»، از سران سابق دولت یمن بود را به دست گرفت.

سریع همچنین از کنترل نیروهای انصارالله بر جبهه «قانیه» تا مناطق ناحیه «ماهلیة» خبر داد.

نیروهای انصارالله توانستند برای اولین بار به مناطقی وسیعی از شهر «العبدیة» در استان نفتی مأرب که تحت تسلط دولت یمن است، نفوذ پیدا کنند اما نیروهای دولت یمن این موضوع را تکذیب می کنند.

این مسئول نظامی انصارالله یمن اشاره کرد که همه دستاوردهای میدانی انصارالله با وجود پوشش هوایی ائتلاف عربی با بیش از 200 حمله به دست آمد.

سریع احتمال داد 250 کشته، زخمی و اسیر در میان نیروهای دولت یمن و قبائل طرفدار آن ها وجود داشته باشد و از ویران کردن دست کم 20 دستگاه و خودروی زرهی خبر داد.

وی افزود این دستاوردهای میدانی طی 3 روز جنگ با نیروهای دولت یمن به دست آمد و پناهگاه یاسر العواضی از سران سابق دولت یمن نیز در 24 ساعت آزاد شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن