جزئیات آزادسازی بازداشت شدگان کتائب حزب الله/3نفر هنوز بازداشت هستند

اطلاعاتی که از آزادسازی نیروهای کتائب حزب الله در دست است واضح نیست اما برخی منابع تاکید کردند هنوز 3 نفر از نیروهای کتائب آزاد نشدند.

میدل ایست نیوز: همچنان اطلاعات درباره آزادسازی 14 عضو کتائب حزب الله که در شب پنجشنبه توسط نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم بازداشت شده بودند واضح نیست، این در حالی است که هیچ اظهارات رسمی در این خصوص صورت نگرفته و واحد اطلاع رسانی امنیتی نیز از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد.

روز گذشته عصائب اهل حق با انتشار خبری از آزادی همه بازداشت شدگان خبر داد و تصاویر آن ها در مقر الحشد الشعبی در حالی که در حال آتش زدن پرچم امریکا، اسرائیل و عکس مصطفی الکاظمی هستند و آن را زیر پا گذاشتند منتشر کرد.

در این رابطه «جواد الطلیباوی»، از سران عصائب اهل حق با انتشار توئیتی گفت: «آزادسازی همه نیروهای کتائب حزب الله پس از دستور بازداشت آن ها توسط مصطفی الکاظمی نشان می دهد دستور الکاظمی مانند سایر دستورات او دستوری امریکایی بوده که بی گناهان را قربانی کرده است از این رو نسبت به عواقب تکرار صدور دستورات امریکایی که قصد ایجاد اختلاف و فتنه را دارد هشدار می دهیم.»

برخی منابع آگاه تاکید کردند همه نیروهای کتائب حزب الله قبل از آزادی به یک قاضی در سازمان الحشد الشعبی تحویل داده شدند اما سه نفر از آن ها همچنان بازداشتند.

به گفته یک منبع امنیتی دیگر سه نفر از نیروهای کتائب که هنوز آزاد نشدند افرادی هستند که در پی شلیک موشک به پایگاه های امریکایی و سفارت امریکا در بغداد تحت پیگرد قانونی بودند.

وی تاکید کردند در تصاویری که از آزادی نیروهای کتائب حزب الله منتشر شده است همه 14 نفر در این تصاویر حضور ندارند اما این گروه ها خواستند با انتشار این تصاویر پیروزی معنوی خود بر عراق را نشان دهند.

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربیة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا