یونیسف: 6 میلیون کودک سوریه ای تجربه ای جز جنگ و آوارگی ندارند/ مردم سوریه فقط اعدادی در آمار نیستند

یونیسف تأکید کرده که به علت شدت خشونت ها یک کودک سوریه ای هر 10 ساعت یک بار در معرض کشته شدن قرار می گیرد.

میدل ایست نیوز: صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد که 6 میلیون کودک سوریه ای در دوران جنگ در این کشور که وارد دهمین سال خود شده زاده شده اند و به علت «ادامه یافتن یکی از وحشیانه ترین جنگ های تاریخ جدید» گرفتار بحرانی انسانی هستند.

این سازمان در بیانیه ای که روز سه شنبه (30 ژوئن) منتشر شده تأکید کرده که این کودکان چیزی جز جنگ و آوارگی را تجربه نکرده اند و افزوده که به علت شدت خشونت ها یک کودک سوریه ای هر 10 ساعت یک بار در معرض کشته شدن قرار می گیرد.

در این بیانیه آمده که جنگ سوریه 2.5 میلیون کودک را از سکونتگاه هایشان دور کرده و آنان را به کشورهای همسایه فراری داده است.

این بیانیه تأکید کرده که مردم سوریه صرفا تعدادی عدد که در آمار بیاید نیستند، بلکه انسان هایی گوشت و پوست دار هستند که صدا و نظری دارند که نباید ناشنیده گرفته شود.

این بیانیه همچنین از یک نظرسنجی که مؤسسه گالوپ با مصاحبه میدانی و رودررو با خانواده های سوریه ای در سوریه و لبنان و اردن تهیه کرده خبر داده و گفته که این نظرسنجی با هدف شنیدن صدای خانواده های سوریه و نشان دادن تأثیر جنگ بر آنها انجام شده است.

«تد شیبان»، مدیر منطقه ای یونیسف در خاورمیانه، تأکید کرد که جنگ تأثیر بسیار شدیدی بر سلامت روانی مردم سوریه داشته و این نظرنسنجی نشان می دهد موضوع آموزش کودکان و فقر اصلی ترین دغدغه های خانواده های آواره سوریه است.

یونیسف تأکید کرده که 2.8 میلیون کودک سوریه ای از حق تحصیل محروم شده اند و 5 میلیون کودک درون سوریه و کشورهای همسایه با همه سختی ها به مدرسه می روند.

این بیانیه همزمان با نشست بین المللی کشورهای کمک کننده به آوارگان سوریه در بروکسل برگزار شده است.

یونیسف پیش از این اعلام کرده بود که برای پیشبرد برنامه هایش در سوریه به 575 میلیون دلار نیاز دارد که 241 میلیون دلار آن خرج برنامه های آموزشی می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا