وزیر دارایی عراق دریافت وام 255 میلیون دلاری از آلمان را امضا کرد

این مبلغ قرار است برای بازسازی بیمارستان‌های ویران شده و شبکه‌های برق فرسوده و ساخت دو نیروگاه فرعی در تکریت و رمادی هزینه شود.

میدل ایست نیوز: سفارت آلمان در بغداد اعلام کرد که «علی عبدالامیر علاوی»، وزیر دارایی عراق، قراردادی برای دریافت دو وام به ارزش 255 میلیون دلار از بانک Kfw آلمان امضا کرده است.

براساس بیانیه ای که صفحه فیسبوک سفارت آلمان در بغداد منتشر کرده، این مبلغ قرار است برای بازسازی بیمارستان‌های ویران شده و شبکه‌های برق فرسوده و ساخت دو نیروگاه فرعی در تکریت و رمادی که برای 225 هزار خانوار عراقی برق تأمین می‌کند هزینه شود.

این بیانیه افزوده که بخشی از این وام خرج نوسازی چهار بیمارستان و افزایش 600 تخت به ظرفیت آنها ازجمله بیمارستانی در بغداد می شود.

براساس این بیانیه بانک Kfw آلمانی ازطرف وزارت خارجه این کشور از سال 2017 در عراق فعال است و تا سقف 560 میلیون دلار به عراق کمک خواهد کرد.

در این بیانیه تأکید شده که تاکنون با 310 میلیون دلار وام به عراق برای بازسازی زیرساخت‌های مربوط به فاضلاب و برق و جاده‌سازی و ساختن پل‌ها و ساخت نیروگاه‌های برق در منطقه ویران‌شده غرب موصل موافقت شده است.

براساس این بیانیه این هزینه‌ها باعث شده که از نیمه 2019 حدود 140 هزار خانوار عراقی در موصل به برق دسترسی پیدا کنند.

مجلس عراق هفته گذشته قانون استقراض خارجی و خارجی برای حل بحران اقتصادی ناشی از کاهش قیمت نفت و شیوع کرونا را تصویب کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا