واکنش آمریکا به حملات راکتی به منطقه خضراء بغداد

وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که حملات راکتی به سمت سفارت امریکا در بغداد نه فقط برای امریکا که برای دولت عراق نیز پرمخاطره است.

میدل ایست نیوز: یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده تأکید کرد که حملات راکتی به سمت سفارت امریکا در بغداد نه فقط برای امریکا که برای دولت عراق نیز پرمخاطره است.

این مقام در گفت وگو با «الحره» تأکید کرد که امریکا در جریان گزارش های مربوط به پرتاب راکت به سمت منطقه خضراء هست و افزود که نیروهای امنیتی عراق درحال بررسی این موضوع هستند.

این مقام گفت که این حملات و تکرار آنها نه فقط برای امریکا که همچنین برای دولت عراق و هیئت های دیپلماتیک مستقر در منطقه خضراء و ساکنان این منطقه بسیار خطرناک است.

او یادآوری کرد که «مایک پومپئو»، وزیر خارجه امریکا، هفته گذشته از تلاش دولت عراق برای مهار گروه های مسلح و توقف شلیک راکت در عراق تقدیر کرد.

پومپئو گفته بود که «حضور این افراد قانون شکن مانعی جدی در مسیر کمک های اقتصادی و سرمایه گذاری در عراق» است و افزود که «اگر عراق خواستار کمک جهان است باید نخست خودش به کمک خود برخیزد».

این در حالی است که واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق اخبار برخی منابع عراقی صبح امروز (دوشنبه 6 ژوئیه) از حمله راکتی به فرودگاه بین المللی بغداد را تکذیب کرد.

روز گذشته نیز شاهد حمله راکتی به منطقه خضراء بود که به یک خانه مسکونی اصابت و یک کودک عراقی را مجروح کرد. همزمان واحد اطلاع رسانی امنیتی از خنثی سازی یک حمله راکتی به پایگاه نظامی التاجی خبر داد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحرة
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن