«الکاظمی»: ملت عراق حق دارند به پیروزی درخشان خود بر داعش افتخار کنند

الکاظمی گفت: ملت عراق در جنگ با داعش افتخار جهانی تازه ای را رقم زدند.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، با صدور بیانیه ای رسمی به مناسبت سالروز آزادی موصل از چنگ تروریست های داعش این «پیروزی بزرگ» را به ملت عراق و دوستان عراق در جهان و هر فرد علاقه مند به آزادی و تمدن و عدالت و اعتدال تبریک گفت.

در این بیانیه که امروز (جمعه، 10 ژوئیه) منتشر شده آمده که آزادی موصل برگ درخشان دیگری در تاریخ بود که ملت عراق با فداکاری فرزندانشان و با همبستگی و برادری برای اتحاد عراق آن را رقم زدند و تاریکی تروریسم را به گور سپردند.

وی افزود که ملت عراق در جنگ با داعش افتخار جهانی تازه ای را رقم زدند و  پیروزی بزرگی دربرابر اوباش زمان و گروه گمراهی و توحش را به دیگر ملت ها نیز عطا کردند.

او داعش را نماد توحش و نژادپرستی و دشمن بشریت خواند و تأکید کرد که ملت عراق حق دارند به پیروزی درخشان خود بر داعش افتخارکنند.

الکاظمی این پیروزی را نتیجه مخالفت یکپارچه ملت عراق با فرقه گرایی و تفرقه و تبعیض و اندیشه سیاه دانست و افزود که تاریخ هزاران ساله عراق نشان دهنده روحیه تابناک این ملت و پذیرش دیگری است.

او افزوده که عراق امروز درگیر جنگ با فساد و ویرانی است و بار دیگر عزیمت ملت عراق و همان اراده ای که تروریسم را از میان برداشت باعث پیروزی آنان در بازسازی کشورشان و از میان بردن فساد و مفسدان خواهد شد و بار دیگر این ملت در کنار دیگر گامی در مسیر کمال برخواهند داشت.

نخست وزیر عراق پیروزی بر داعش را نتیجه حمیت و شجاعت قهرمانان ارتش عراق و پلیس و دستگاه مبارزه با تروریسم و الحشد الشعبی و پیشمرگه و هرکسی دانست که جان بر کف به دفاع از کشور و کرامت فرزندان ملت برخاست و افزود که در این میان مرجعیت دینی با فتوای سرنوشت ساز خود که برآمده از شرافت افتخار به این میهن بود مثل همیشه منبع خیر و عامل اصلی همبستگی و همزیستی مسالمت آمیز شد.

او از همه کشورهایی که به عراق کمک کردند تقدیر کرد و یاد شهدایی را که برای کرامت عراق جنگیدند و عامل ماندگاری آن شدند گرامی داشت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
دفتر نخست وزیر عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن