الحشد الشعبی: برخی مناطق در استان دیالی تامین امنیت شده و آماده بازگشت آوارگان است

سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد مناطقی در شمال المقدادیة در استان دیالی، پس از پاکسازی از عناصر داعش آماده بازگشت آوارگان است.

میدل ایست نیوز: فرماندهی الحشد الشعبی استان دیالی عراق اعلام کرد الحشد الشعبی امنیت روستاهای مناطق شمالی المقدادیه (در 40 کیلومتری شمال شرق بعقوبة) را پس از پاکسازی منطقه در عملیات ابطال العراق تامین کرده است تا آوارگان بتوانند پس از سال ها به محل سکونت خود بازگردند.

به گفته سرگرد «احمد حسین سعدون»، فرمانده تیپ 24 الحشد الشعبی، تیپ های الحشد الشعبی از طریق عملیات های نظامی توانستند مناطقی در 36 روستا در شمال المقدادیه را که ساکنانش از سال 2014 و پس از حمله داعش آواره شده بودند پاکسازی کنند.

السعدون تاکید کرد نیروهای الحشد الشعبی با هماهنگی سایر نیروهای امنیتی در عملیات ابطال العراق پناهگاه های خطرناکی از عناصر داعش را کشف کردند.

وی اشاره کرد نیروهای الحشد الشعبی مسئولیت امنیتی و انسانی خود برای تسریع در بازگشت آوارگان به محل سکونت خود را انجام داد و حال باید منتظر اقدامات خدماتی دیگر و از سرگیری فعالیت زراعی در دیالی بود.

واحد رسانه ای الحشد الشعبی نیز با تایید این خبر در بیانیه ای نوشت: «همزمان با ادامه عملیات های امنیتی در استان دیالی برای از بین بردن گروه داعش، نیروهای الحشد الشعبی مناطقی در شمال المقدادیه از جمله روستاهای توکل، بابلان، کصیب، بروانه الکبیرة و البازول را پاکسازی کرده و با ایجاد مناطق امنیتی در آن برای تامین امنیت آن ها این روستاها را برای بازگشت آوارگان آماده کردند.»

نیروهای امنیتی عراق در عملیات ابطال العراق که به دستور مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آغاز شده بود توانستند مناطق وسیعی از این استان که پناهگاه گروه تروریستی داعش است را پاکسازی کنند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیومشفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا