ایجاد مراکز نظامی ثابت نیروهای پیشمرگه برای متوقف‌سازی پیش‌روی نظامیان ترکیه

مشاور نظامی رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد نیروهای پیشمرگه مراکز نظامی ثابتی برای ایجاد خط دفاعی در کوهستان «متین» و مناطق شمالی زاخو درست کرده اند.

میدل ایست نیوز: «بابکر زیباری»، مشاور نظامی رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد نیروهای پیشمرگه مراکز نظامی ثابتی برای ایجاد خط دفاعی در کوهستان «متین» و مناطق شمالی زاخو درست کرده اند.

وی تاکید کرد که وضعیت نظامی در این مناطق شاهد آرامش نسبی و توقف پیشروی نیروهای ترکیه بعد از تمرکز پیشمرگه در این مناطق خواهد بود.

زیباری در گفت‌وگو با پایگاه خبری شفق نیوز تصریح کرد: هدف نیروهای پیشمرگه اعمال امنیت و برقراری ثبات در مناطق مرزی است که شاهد درگیری مسلحانه میان ارتش ترکیه و عناصر حزب کارگران ترکیه (پ ک ک) است.

رئیس سابق ستاد ارتش عراق در ادامه ضمن انتقاد از حضور عناصر پ ک ک در داخل اراضی اقلیم کردستان، اظهار داشت: حضور این حزب از سال 1991 در اقلیم کردستان برای اربیل مایه دردسر بوده است.

زیباری در پایان از پ ک ک خواست تا برای پایان دادن به بهانه ترکیه به منظور حضور نظامی در شمال عراق، اراضی اقلیم کردستان را ترک کنند.

ترکیه در هفته‌های اخیر حملات خود به مناطق شمالی عراق به ویژه کوهستان‌های قندیل را در راستای تعقیب عناصر گروه ترورریستی پ ک ک تشدید کرده است، اقدامی که منجر به اعتراض دولت عراق و احضار سفیر این کشور در بغداد شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
شفق نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن