درگیری شدید میان نیروهای مشترک یمن و «انصار الله» در «الحدیدة»

نیروهای مشترک یمن و انصار الله امروز در پی تلاش انصار الله برای پیشروی به سوی مواضع نیروهای مشترک با یکدیگر درگیر شدند.

میدل ایست نیوز: درگیری های شدیدی امروز سه شنبه میان نیروهای مشترک یمن وابسته به دولت مورد حمایت عربستان و گروه حوثی انصار الله در شهر الحدیدة در غرب یمن رخ داد.

یک منبع نظامی یمنی در گفت وگویی با پایگاه خبری «اسپوتنیک» گفت که نیروهای انصار الله یمن تلاش کردند به سوی مواضع نیروهای مشترک یمن در شهر الصالح، محله 7 ژوئیه (شمال شرق الحدیدة) و منطقه کیلو 16 (شرق الحدیدة) پیشروی کنند.

وی افزود این درگیری ها به دو خیابان صنعاء و الخمسین در شرق الحدیدة کشیده شد.

منبع مذکور اعلام کرد تیپ یکم «حراس الجمهوریة» وابسته به نیروهای مشترک یمن خسارت هایی به نیروهای انصار الله یمن وارد کردند که در پی آن چند نفر جان باختند و تعدادی زخمی شدند.

این درگیری ها در حالی رخ داد که نیروهای مشترک یمن یک حمله انصار الله به مواضع آن ها در شرق «حیس» در جنوب شرق الحدیدة خنثی کردند و نیروهای انصار الله قصد داشتند به سوی دو منطقه کیلو 16 و الصالح در شرق و شمال شرق الحدیدة نفوذ کنند.

از طرفی دیگر کانال «المسیرة» گروه انصار الله یمن خبر داد نیروهای مشترک یمن با سلاح های تیربار و سنگین محله 7 ژوئیه و خیابان الخمسین در شهر الحدیدة را با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف عربی هدف قرار دادند.

به گفته کانال انصار الله، نیروهای مشترک یمن با استفاده از 10 موشک کاتیوشا و 8 خمپاره توپخانه، املاک شهروندان در منطقه «الجبلیة» در شهر التحیتا در جنوب الحدیدة را بمباران کردند.

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا