تظاهرات گسترده در مقابل محل اقامت «بنیامین نتانیاهو» در اعتراض به فساد اداری و درگیری تظاهرات کنندگان با نیروهای امنیتی+فیلم

هزاران معترض اسرائیلی در اعتراض به فساد اداری نتانیاهو و ناکامی وی در مقابله با ویروس کرونا در مقابل محل اقامت وی تظاهرات کردند.

میدل ایست نیوز: تظاهرات گسترده ای در مقابل محل اقامت «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل در قدس صورت گرفت.

تظاهرات کنندگان در این تظاهرات، استعفای نتانیاهو را خواستار شدند و این تظاهرات در نهایت به خشونت و درگیری با نیروهای امنیتی منجر شد.

در این تظاهرات که با حضور هزاران معترض در مقابل محل اقامت نتانیاهو در قدس شکل گرفت تظاهرات کنندگان، استعفای وی را با توجه به قضایای فساد او خواستار شدند.

تظاهرات کنندگان نوشته هایی در دست داشتند که بر روی آن ها «وزیر جنایت»، «او برکنار شد» و «صبرمان تمام شد» نوشته شده بود.

برخی از تظاهرات کنندگان که فاصله گذاری اجتماعی را نیز زیر پا گذاشته بودند نتانیاهو را به ناکامی در مقابله با ویروس کرونا و پیامدهای بحران اقتصادی ناشی از آن متهم کردند.

نیروهای پلیس اسرائیل برخی از خیابان های منتهی به محل اقامت نخست وزیر اسرائیل را بستند.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند تظاهرات شب گذشته به خشونت کشیده شد و هنگامی که تظاهرات کنندگان خواستند از موانع و نیروهای امنیتی عبور کنند درگیری هایی میان آن ها با نیروهای امنیتی شکل گرفت.

پلیس گفت صدها تظاهرات کننده به سمت مرکز بیت المقدس راهپیمایی کرده و یک خط قطار برقی را بستند و همچنین بطری هایی را به سمت نیروهای امنیتی پرتاب کردند.

پلیس اسرائیل 8 تظاهرات کننده را که گفته در بستن یک خط قطار در نزدیکی محل تظاهرات شرکت داشتند دستگیر کرد.

محبوبیت نتانیاهو در دوره اخیر به دلیل تحقیقاتی که نشان از فساد اداری او دارد، شاهد کاهش چشمگیری بوده است که در آن او به گرفتن هدایای گرانبها توسط برخی میلیاردرها در ازای استفاده از اختیارات خود برای اتخاذ برخی از تصمیمات به نفع آنها، و تحویل خدمات دوره ای به برخی رسانه ها در ازای نشان دادن تصویری بهتر از او و خانواده اش متهم است.

اوضاع برای نتانیاهو که جایگاه سیاسی خود را از دست داده و مجبور به تشکیل دولت ائتلاف با رقیبش «بنی گانتس» شده است زمانی بدتر شد که وی در مقابله با ویروس کرونا و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن نیز ناکام ماند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا