«حسان دیاب»: برخی طرف های داخلی برای طرح دولت برای نجات کشور مانع تراشی می کنند

نخست وزیر لبنان با اعلام اینکه تلاش های خوبی برای درخواست کمک از برخی کشورها برای کمک به لبنان صورت گرفته از اقدام برخی طرف های داخلی برای مانع تراشی برای دولت خبر داد و آن را خجالت آور دانست.

میدل ایست نیوز: «حسان دیاب»، نخست وزیر لبنان اعلام کرد تماس های مثبتی با عراق، کویت، قطر و سایر کشورها برای کمک به لبنان در بحران فعلی اش صورت گرفت.

وی در نشست شورای وزیران لبنان اشاره کرد دولت او برای حل بحران اقتصادی و مالی لبنان تلاش می کند.

دیاب فاش کرد برخی گزارشات وجود دارد که نشان می دهد برخی طرف های داخلی برای طرح دولت برای نجات کشور از این بحران مانع تراشی می کنند و طی تماس های فشرده و تلاش های بسیار قصد دارند کشورهایی که مایل به کمک به لبنان هستند را قانع کنند به لبنان کمک نکنند.

وی گفت اینکه از برخی برادران خود در کشورهای عربی شنیده می شود که برخی مقامات سیاسی لبنان طی تماس هایی خواستار عدم کمک به لبنان شدند خجالت آور است.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که روزنامه الرأی کویت از یک مسئول لبنانی نقل کرد که لبنان مایل است برای واردات فرآورده های نفتی از کویت در دوره آتی وارد مذاکره شود.

از طرفی دیگر «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان نیز بر اجرای تدابیر اتخاذ شده در طرح نجات مالی و اقتصادی دولت لبنان تاکید کرد.

لبنان از 17 اکتبر 2019، تظاهرات مردمی شدیدی با مطالبات اقتصادی و سیاسی را شاهد بود که دولت سعد الحریری نخست وزیر پیشین لبنان را به استعفا در 29 اکتبر همان ماه مجبور کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الجزیرة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا