آغاز مرحله سوم عملیات «اَبطال العراق» در استان دیالی

هدف از این عملیات تعقیب تروریست ها و تأمین فضای امن برای بازگشت آوارگان به مناطق مخیسه، توکل، حوض دیالی، جنوب خانقین، العباره در استان دیالی (مرکز آن: بعقوبه) است.

میدل ایست نیوز: سرلشکر «عبدالامیرالشمری»، جانشین فرمانده ستاد عملیات مشترک عراق، با صدور بیانیه ای از آغاز مرحله سوم عملیات «اَبطال العراق» خبر داد.

در این بیانیه آمده که مرحله اول این عملیات از 11 تا 13 ژوئیه و مرحله دوم آن از 15 تا 23 ژوئیه در استان دیالی با ویژگی های خاص تاکتیکی با حضور نیروهای ارتش و پلیس فدرال و واکنش فوری و الحشد الشعبی برگزار شد.

این بیانیه افزوده که مرحله سوم این عملیات امروز (یکشنبه 26 ژوئیه) در سه محور که در محور اول آن ارتش عراق و در محور دوم فرماندهی پلیس دیالی با همکاری پلیس فدرال و نیروهای واکنش فوری و در محور سوم آن الحشد الشعبی حضور دارند برگزار می شود.

در این بیانیه تأکید شده که هدف از این عملیات تعقیب تروریست ها و تأمین فضای امن برای بازگشت آوارگان به مناطق مخیسه، توکل، حوض دیالی، جنوب خانقین، العباره در استان دیالی (مرکز آن: بعقوبه) است.

شب گذشته تروریست های داعش در چند محور به منطقه عظیم در استان دیالی حمله کردند که نیروهای الحشد الشعبی با آنها مقابله کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا