افزایش تدابیر حفاظتی برای «بنیامین نتانیاهو»

یکی از نیروهای برگزارکننده تظاهرات تأکید کرد که «آن که به حفاظت بیشتر نیاز دارد تظاهرات کنندگان هستند که طرفداران نتانیاهو به آنها حمله می کنند».

میدل ایست نیوز:  با شدت گرفتن تظاهرات مردمی علیه «بنیامین نتانیاهو» و ادامه تجمعات دربرابر سکونتگاه رسمی وی، دستگاه امنیت عمومی اسرائیل (شاباک) از تشدید تدابیر حفاظتی نخست وزیر اسرائیل و خانواده اش خبر داد.

منابعی در این دستگاه روز گذشته تأکید کردند که برخی از تظاهرات کنندگان سخنان تندی علیه نتانیاهو بر زبان آورده و برخی نیز او را تهدید جانی کرده اند و برای همین تدابیر حفاظتی برای وی افزایش یافته است.

این اقدام شاباک با واکنش گسترده تظاهرات کنندگان همراه شده است. ازجمله سخنگوی «درفش های سیاه» که یکی از نیروهای برگزارکننده این تظاهرات است تأکید کرد که «آن که به حفاظت بیشتر نیاز دارد تظاهرات کنندگان هستند که طرفداران نتانیاهو به آنها حمله می کنند».

او خبر داد که دو هفته پیش هم تدابیر حفاظتی نتانیاهو تشدید شده بود.

نشریه «هاآرتص» نیز روز گذشته در سرمقاله خود نسبت به تکرار ترور تظاهرات کنندگان به دست راست های افراطی هشدار داد و تأکید کرد که گزارش های متعددی در این باره به این نشریه ارسال شده است.

همزمان انتشار ویدئویی از وزیر امنیت داخلی اسرائیل که در آن فرماندهان پلیس و دستگاه امنیت را بابت صدور مجوز برگزاری تظاهرات توبیخ می کند در اسرائیل جنجال به پا کرد.

او در این ویدئو به «تساهل» دربرابر تظاهرات کنندگان  اعتراض می کند.

«موشه یعلون»، از سران حزب اپوزیسیون دولت اسرائیل، این اقدام وزیر را نشان دهنده «خروج اسرائیل از مسیر درست» خواند و گفت که باید پلیس سیاست خشونت وتلاش برای توقف تظاهرات را پایان دهد.

اسرائیل در روزهای گذشته شاهد تظاهرات اعتراضی به عملکرد نتانیاهو در مدیریت بحران کرونا و نیز به فساد وی است.

معترضان که در اطراف منزل نخست وزیر در تل آویو و اطراف منزل شخصی نتانیاهو در منطقه قیصریه قدس تجمع کرده اند خواستار استعفای نتانیاهو شده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الشرق الاوسط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا