دستور «مصطفی الکاظمی» به نیروهای امنیتی برای تامین امنیت لازم در تظاهرات

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در نشستی با رؤسای دستگاه امنیت ملی و مبارزه با تروریسم دستور تامین امنیت لازم در تظاهرات را صادر کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، امروز چهارشنبه دستور تامین امنیت تظاهرات، عدم استفاده از هر نوع سلاح خشونت آمیز و پاسخ به مطالبات به حق تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز را صادر کرد.

به گزارش دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق، الکاظمی نشستی با «عبدالغنی الاسدی»، رئیس دستگاه امنیت ملی و سپهبد ستاد «عبدالوهاب الساعدی»، رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم برگزار کرد.

در این نشست الکاظمی به همراه رئیس دستگاه امنیت ملی و مبارزه با تروریسم به بررسی اوضاع امنیتی کشور، تلاش های انجام شده برای گسترش ثبات و امنیت، تعقیب گروه های مجرمی که جرایم ربایش و قتل را انجام می دهد و همچنین تعقیب هسته های تروریستی داعش پرداخت.

این نشست همچنین تظاهرات مسالمت آمیز در برخی از استان های عراق بررسی شد و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به نیروهای امنیتی دستور داد در چارچوب وظایفشان، امنیت لازم برای تظاهرات مسالمت آمیز را فراهم کرده و ضمن عدم استفاده از هر نوع سلاح خشونت آمیز به  مطالبات به حق تظاهرات کنندگان مسالمات آمیز پاسخ دهند.

گفتنی است استان های جنوبی و مرکزی عراق در روزهای اخیر و با توجه به گرمی هوا و قطع مکرر برق در آن استان ها صحنه تظاهرات و اعتراض بسیاری از مردم عراق بوده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا