سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح: نوار مرزی عراق با سوریه با استفاده از تکنولوژی جدید ایمن سازی شده است

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح از تجهیزات نظامی جدید برای تامین امنیت نوار مرزی عراق با سوریه و نوار مرزی عراق با سایر کشورهای همجوار خبر داد.

میدل ایست نیوز: «یحیی رسول»، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح از تجهیزات نظامی جدید برای تامین امنیت نوار مرزی عراق با سوریه و نوار مرزی عراق با سایر کشورهای همجوار خبر داد.

وی اعلام کرد همزمان با آغاز عملیات نظامی نیروهای عراقی برای تعقیب عناصر گروه تروریستی داعش و جلوگیری از نفوذ آن ها به کشور، تجهیزات نظامی جدیدی برای تامین امنیت مرزها اختصاص داده شد.

رسول گفت: «سران امنیتی عراق با هدف تامین امنیت مرزها و کنترل آن ها و جلوگیری از ورود عناصر تروریستی به ویژه از مناطق مرزی بیابانی بر استقرار نیروهای نظامی و نقاط نظارتی بر نوار مرزی عراق با کشورهای همجوار اهتمام دارند، علاوه بر اینکه دولت عراق نیز تمرکز خود را بر کنترل مرزها به خصوص با کشور سوریه گذاشته است.»

وی از طرحی از سوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق، وزارت کشور و دفاع برای پشتیبانی از پرونده مرزی عراق و مجهز کردن مرزها به تکنولوژی جدید خبر داد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در گفت وگویی با روزنامه «الصباح» گفت: «تامین امنیت مرزهای عراق با استفاده از تکنولوژی جدید، دوربین های حرارتی و پهپادهای شناسایی انجام شده است در حالی که عملیات های نظامی نیروهای عراقی نیز به خصوص در ستاد عملیات الانبار، الجزیره و غرب نینوا ادامه دارد.»

رسول همچنین بر تداوم عملیات های نظامی عراق برای تعقیب عناصر گروه تروریستی داعش و از بین بردن آن تاکید کرد.

وی گفت مرزهای عراق در دست نیروهای ارتش، الحشد الشعبی، و مرزبانی به خصوص در نوار مرزی سوریه در شمال این کشور که زندان های قسد (نیروهای دمکرات کرد سوریه) با هزاران داعشی در آنجاست، قرار دارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا