خبرگزاری آناتولی ادعا کرد: مصر 150 نظامی به سوریه اعزام کرده است

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع نظامی گزارش داده که مصر نیروی نظامی به شمال سوریه ارسال کرده است، خبری که دیدبان حقوق بشر سوریه آن را رد می‌کند.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از منابع نظامی گزارش داده که مصر نیروی نظامی به شمال سوریه ارسال کرده است، خبری که دیدبان حقوق بشر سوریه آن را رد می‌کند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع نظامی که آن را قابل اعتماد توصیف کرده، ادعا کرده است: نظام مصر اخیرا با هماهنگی ایران، نیروهای نظامی به حومه حلب و مناطق اطراف ادلب گسیل کرده است.

این منابع نظامی که خبرگزاری آناتولی هویت آنها را اعلام نکرده است، گفتند که حدود 150 نظامی مصری چند روز پیش از طریق فرودگاه نظامی حماه وارد سوریه شده اند و در حومه غربی حلب و جنوب ادلب مستقر شده اند.

در همین رابطه، دیدبان حقوق بشر سوریه ضمن تکذیب این خبر به نقل از منابع خود تاکید کرد که اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری ترکیه‌ای آناتولی درباره اقدام دولت مصر در ارسال ده‌ها نظامی مصری به سوریه برای جنگیدن در کنار نیروهای سوری و گروه‌های نظامی همسو با آن، صحت ندارد.

خبرگزاری آناتولی پیشتر از حضور افسران و خلبانان مصری در داخل اراضی سوریه و مشارکت آنان در عملیات نظامی و بمباران مناطق مختلف خبر داده بود که از سوی دیدبان حقوق بشر رد شده بود.

منابع رسمی مصری تاکنون به این خبر خبرگزاری آناتولی ترکیه واکنشی نشان نداده‌اند.

گروه‌های مخالف دولت سوریه و همسو با ترکیه بر بخش‌هایی از حومه شمالی حلب و مناطق گسترده‌ای از ادلب تسلط دارند و نیروهای دولت سوریه با حمایت روسیه و ایران تلاش دارند تا این مناطق را تحت تسلط خود در آورند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحرة
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن