دستور «گانتس» به هدف قراردادن زیرساخت های لبنان درصورت هرگونه عملیات حزب الله

اسرائیل تهدید کرده که مسئولیت هر حمله ای از جانب حزب الله را متوجه دولت لبنان می داند.

میدل ایست نیوز: روزنامه «اسرائیل هیوم» به نقل از منابعی در وزارت دفاع اسرائیل خبر داد که «بنی گانتس»، وزیر دفاع، به ارتش دستور داده که درصورت حمله حزب الله لبنان به شهروندان یا سربازان اسرائیلی زیرساخت های لبنان را هدف قرار دهند.

این نشریه به نقل از این منابع تأکید کرده که گانتس در جلسه ای که روز پنجشنبه (30 ژوئیه) با حضور «اویو کوخاوی»، رئیس ستاد ارتش، و تعدادی از فرماندهان نظامی برگزار شده این دستور را داده است.

این گزارش افزوده که «اسرائیل تهدید کرده که مسئولیت هر حمله ای ازجانب حزب الله را متوجه دولت لبنان می داند».

در گزارش این نشریه تأکید شده که این «نشان دهنده تحولی بنیادین در سیاست اسرائیل است و در موارد سابق درگیری میان دو طرف، اسرائیل کمتر حاضر می شد که زیرساخت های لبنان را هدف قرار دهد».

این گزارش همچنین برآورد که با توجه به بحران شدید اقتصادی و مشکلات در لبنان، حزب الله در شرایط کنونی یک درگیری تازه ایجاد نکند.

هفته گذشته، حزب الله لبنان در واکنش به شهادت یکی از نیروهای خود در بمبارانی در دمشق وعده انتقام از اسرائیل را داد.

«اویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ارتش اسرائیل عملیات خرابکارانه در منطقه جبل روس را ناکام گذاشت و توانست عملیاتی که تیم 3 الی 4 نفره حزب الله تلاش داشتند اجرا کنند، با شکست مواجه کند، تیم مذکور تنها چند متر در داخل مرز نفوذ کرده و وارد مناطق تحت کنترل اسرائیل شده بود.»

ادرعی افزود: «به سوی این افراد شلیک و طرحشان با شکست رو به رو شد و هیچ یک از نیروهای ما زخمی نشدند.»

اما حزب الله در واکنش به این ادعا تأکید کرد که هیچ اقدام نظامی ازجانب حزب الله انجام نشده است و افزود که انتقام خود شهید خود را در موعد مقتضی خواهد گرفت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسرائیل هیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن