وزارت کشور عراق از دستگیری عاملان ارتکاب «رفتارهای ناشایست» با نوجوان عراقی خبر داد

وزارت کشور عراق از دستگیری عاملان ارتکاب «رفتارهای ناشایست و شنیع» در فیلم تعرض نیروهای حافظ نظم به یک نوجوان عراقی بعد از دستور «مصطفی الکاظمی» خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت کشور عراق از دستگیری عاملان ارتکاب «رفتارهای ناشایست و شنیع» در فیلم تعرض نیروهای حافظ نظم به یک نوجوان عراقی بعد از دستور «مصطفی الکاظمی» خبر داد.

سرلشکر سعد معن، مدیر روابط عمومی و رسانه‌های وزارت کشور عراق در سخنانی تصریح کرد: عاملان ارتکاب رفتارهای شنیع با نوجوان عراقی که فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده است، دستگیر شدند.

وی افزود: تلاش‌ها برای دستگیری دیگر افراد دخیل در این فیلم ادامه دارد و فرمانده‌کل نیروهای مسلح دستور داده تا در تشکیل نیروهای حافظ نظم بازنگری شود.

وزارت کشور عراق پیشتر و ساعاتی پس از بیانیه مربوط به دستور تحقیقات درباره فیلم منتشر شده تأکید شده که به دستور نخست وزیر تحقیقات فوری درباره محتویات این فیلم با پیگیری شخص وزیر کشور آغاز شده است.

این بیانیه افزوده که پس از تحقیقات مشخص شد که فردی که در فیلم نشان داده می شود در تاریخ 18/5/2020 به علت سرقت یک موتورسیکلت در بغداد بازداشت شده بود و رفتاری که با وی می شود ازسوی نیروهای حافظ قانون بوده است.

در این بیانیه تأکید شده که این فرد بازداشتی از حق خود برای شکایت از نیروهای حافظ نظم بابت این رفتار ناشایست و غیر اخلاقی و غیر حرفه ای استفاده کرده و تحقیقات وزارت کشور نیز هویت عاملان این رفتار را شناسایی کرده و آنان را تا تکمیل تحقیقات و ارائه گزارش به نخست وزیر بازداشت کرده است.

وزارت کشور عراق افزوده که با توجه به کوتاهی فرماندهی نیروهای حافظ نظم، «مصطفی الکاظمی»، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، دستور برکناری فرمانده نیروهای حافظ نظم و تجدید نظر در این تشکیلات که قرار بوده حافظ نظم و مجری قانون و حافظ کرامت انسانی باشد را صادر کرده است.

این وزارتخانه افزوده که هرگز اجازه نمی دهد چنین تشکیلاتی که با این اهداف شکل گرفته خود عامل قانون شکنی و تعرض به شهروندان و بازتاب دهنده تصویری منفی از نیروهای امنیتی کشور باشد.

شبکه‌های اجتماعی عراق امروز فیلمی را همرسانی کرده‌اند که گروهی از افراد که لباس نظامی به تن داشتند، ضمن توهین به نوجوانی عراقی، موهای سر وی را به صورت اهانت‌بار تراشیدند و او را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن