اجرای دستور «مصطفی الکاظمی» در تخلیه فرودگاه بغداد از مواد خطرناک

سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق از اجرای دستورات نخست‌وزیر این کشور به نهادهای ذیربط برای تخلیه فرودگاه بین‌المللی بغداد از مواد خطرناک خبر داد.

میدل ایست نیوز: سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق از اجرای دستورات مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر این کشور به نهادهای ذیربط برای تخلیه فرودگاه بین‌المللی بغداد از مواد خطرناک خبر داد.

در بیانیه گذرگاه‌های مرزی عراق آمده است، در راستای اجرای دستورات الکاظمی در تشکیل کمیته فوری برای شناسایی مواد بسیار خطرناک (شیمیایی، چندمنظوره و نترات آمونیوم) در همه گذرگاه‌های آبی، زمینی و دریایی و اتخاذ همه اقدامات عملی و پیشگیرانه برای دورسازی این مواد از مناطق مسکونی با نظارت مستقیم «عمر الوائلی»، رئیس سازمان گذرگاه‌های مرزی با مرکز عملیات ملی ارتباط برقرار شد تا اداره مهندسی نظامی وابسته به وزارت دفاع کادر انسانی و سازوکارهای لازم برای انتقال مواد خطرناک به شیوه‌ای ایمن از بخش ترابری هوایی فرودگاه بین المللی بغداد را تامین کند، در ادامه عملیات نقل و انتقال سریعا و با حرفه‌ای‌گری عالی به مخازن اداره مهندسی نظامی انجام شد.

بیروت هفته گذشته در نتیجه انفجار ماده آمونیوم نیترات در بندر این شهر شاهد کشته و زخمی شدن هزاران شهروند لبنانی و تخریب گسترده این شهر بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
از طريق
الفرات
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن