«ایرج مسجدی»: دولت الکاظمی گام‌های خوبی برای توسعه مناسبات با ایران برداشته است

سفیر ایران در بغداد تاکید کرد که دولت «مصطفی الکاظمی» گام‌های خوبی در زمینه توسعه مناسبات با تهران برداشته است.

میدل ایست نیوز: «ایرج مسجدی»، سفیر ایران در بغداد تاکید کرد که دولت «مصطفی الکاظمی» گام‌های خوبی در زمینه توسعه مناسبات با تهران برداشته است.

مسجدی در مراسمی به مناسبت گرامیداشت «عید غدیر خم» در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت که در بخش‌های اقتصادی و سیاسی و گسترش مناسبات دو جانبه، این گام‌ها برداشته شده و با پایان یافتن شیوع «ویروس کرونا»، اثرات آن در توسعه مناسبات دو کشور بیشتر نمایان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عراق در بخش منابع طبیعی یکی از کشورهای ثروتمند جهان است، افزود: با وجود ثروتمندی این کشور، جای تاسف دارد که مردم آن در فقر و مشکلات زندگی می‌کنند.

مسجدی بزرگترین مشکل عراق را مدیریت و همت دانست و اضافه کرد که گرچه این کشور در طول سال‌های گذشته با مشکلات عدیده‌ای از جمله جنگ و چالش‌های مختلف داخلی و خارجی مواجه بوده، اما نیازمند مدیریت درست و همت بلند دولتمردانش است، تا این مشکلات را پشت سر بگذارد.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت که دخالت‌های خارجی در تداوم مشکلات عراق نقش تعیین کننده داشته است.

به گفته وی، عراق از نظر نیروی انسانی و دانش و فکر و همچنین ثروت طبیعی، کشوری است که می‌تواند در اندک زمان ممکن، به رشد و شکوفایی برسد.

وی روابط ایران و عراق را ممتاز خواند و افزود که دو کشور از حیث تاریخ و جغرافیا و مشترکات فرهنگی و دینی به هم پیوسته هستند و یک هزار و 450 کیلومتر مرز مشترک آنها را به هم گره زده است.

وی با اشاره به ضرورت کنار گذاشتن اختلاف‌های طایفه‌ای، مذهبی و سیاسی در عراق گفت که ایران امیدوار است که شاهد عراقی قوی، مستقل، با ثبات و توسعه یافته باشد.

مسجدی تاکید کرد که ایران آماده کمک به عراق برای خروج از مشکلات و چالش‌های موجود است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن