تداوم اعتراضات ضد دولتی در بیروت+فیلم

درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و تظاهرات‌کنندگان خشمگین علیه دولت در پی انفجار ویرانگر بندر بیروت در پایتخت این کشور از سر گرفته شد.

میدل ایست نیوز: درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و تظاهرات‌کنندگان خشمگین علیه دولت در پی انفجار ویرانگر بندر بیروت در پایتخت این کشور از سر گرفته شد.

منابع رسانه‌ای لبنان اعلام کردند که اکنون درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی و تظاهرات‌کنندگان در اطراف پارلمان این کشور در جریان است و معترضان به سمت نیروهای امنیتی که برای پراکنده کردن‌شان گاز اشک‌آور شلیک می‌کردند، سنگ پرتاب می‌کنند.

کانال لبنان 24 هم اعلام کرد شماری از تظاهرات‌کنندگان تلاش می‌کنند تا از مانع امنیتی عبور کنند و خود را به میدان النجمة و ساختمان پارلمان برسانند.

در همین رابطه، شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان هم بر افزایش شدت درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و معترضان در اطراف پارلمان این کشور تاکید کرد.

از سوی دیگر، شبکه LBCI هم گزارش داد که شمار معترضان در مرکز بیروت افزایش پیدا کرده و این افراد در تعدادی از خیابان‌ها لاستیک آتش زده اند و تلاش دارند از موانع آهنی نیروهای امنیتی بگذرند و خود را به ادارات و ساختمان‌های دولتی برسانند.

دولت لبنان از سال گذشته به خاطر وضعیت نابسامان اقتصادی با اعتراضات گسترده مردمی مواجه است. معترضان خواهان رفع فساد هستند و از دولت می‌خواهند گروه‌های شبه‌نظامی را خلع سلاح کند.

در پی این اعتراضات دامنه‌دار، سعد حریری سال گذشته از سمت نخست وزیری استعفا کرد، و حسن دیاب جایگزین وی شد.

با این همه، اعتراضات در لبنان علیه دولت جدید نیز ادامه یافت. اگرچه شیوع کرونا در کشور برای چند ماه از شدت اعتراضات کاسته بود، اما از سه ماه پیش دوباره تجمعات اعتراضی در کشور برگزار شد. و اکنون هم انفجار در بندر بیروت به خشم معترضان دامن زده و آنها را بار دیگر راهی خیابان‌ها کرده است.

شبکه اسکای نیوز فیلمی از تظاهرات شامگاه امروز بیروت منتشر کرده است:

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا