رهبر مسیحیان مارونی لبنان: دولت در صورت ناتوانی از بهبود اوضاع، استعفا دهد

رهبر مسیحیان مارونی لبنان از دولت این کشور خواست در صورتی که قادر به تغییر نحوه حکمرانی نیست، و نمی‌تواند کمکی به بهبود شرایط لبنان در نتیجه انفجار بیروت بکند، استعفا دهد.

میدل ایست نیوز: پاتریک بشاره الراعی رهبر مسیحیان مارونی لبنان از دولت این کشور خواست در صورتی که قادر به تغییر نحوه حکمرانی نیست، و نمی‌تواند کمکی به بهبود شرایط لبنان در نتیجه انفجار بیروت بکند، استعفا دهد.

الراعی با تاکید بر اینکه انفجار بندر بیروت، فاجعه‌ای بود که همه کشورهای جهان را شوکه کرد، اظهار داشت: این حق کشورهای کمک‌کننده به بیروت است که دلایل و علل مبهم این حادثه را بدانند.

رهبر مسیحیان ماورنی لبنان در ادامه ضمن تاکید بر اینکه انفجار بیروت، جنایتی علیه بشریت بوده است، اعلام کرد: باید برای روشن شدن کامل واقعیت‌های این حادثه و اعلام آن از تحقیق بین‌المللی بهره جست همچنین می‌بایست همه مسئولان این حادثه هر چند مقام بالایی داشته باشند، مورد بازخواست قرار گیرد.

انفجار هفته گذشته بیروت که در نتیجه انبارسازی ماده آمونیوم نیترات به وقوع پیوست، منجر به جان باختن و مصدومیت هزاران شهروند لبنانی شد.

در همین رابطه، فرانسه امروز کنفرانسی برای حمایت از لبنان برگزار خواهد کرد، حسان دیاب، نخست‌وزیر لبنان هم اعلام کرده است که روز دوشنبه پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام را در هیات دولت مطرح خواهد کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن