وزیر دفاع امریکا: هنوز مشخص نیست انفجار بیروت حمله عمدی بوده یا یک حادثه

اسپر در مصاحبه با «فاکس نیوز» گفت که دولت امریکا با همه وجود به لبنان کمک خواهد کرد و افزود که این حادثه بسیار «ویرانگر بود و برای مردم بسیار متأسفم».

میدل ایست نیوز: «مارک اسپر»، وزیر دفاع ایالات متحده، تأکید کرد که هنوز مشخص نیست که انفجار بندر بیروت «حمله ای عمدی بوده یا یک حادثه».

او در مصاحبه با «فاکس نیوز» گفت که دولت امریکا با همه وجود به لبنان کمک خواهد کرد و افزود که این حادثه بسیار «ویرانگر بود و برای مردم بسیار متأسفم».

اسپر گفت که در حال حاضر هواپیماهای حامل کمک آماده پرواز به بیروت هستند و «می خواهیم هر کاری که از دستمان بر می آید برای مردم لبنان انجام دهیم».

وزیر دفاع امریکا درباره جنجال ناشی از سخنان «دونالد ترامپ» که احتمال داده بود این حادثه ناشی از یک حمله باشد گفت «در نهایت باید گفت که هنوز نمی دانیم چه اتفاقی افتاده».

او گفت: «در روز اول همه فکر کردیم که شاید یک حمله باشد، مثلا حدس می زدیم شاید سلاح های حزب الله یا یک کارگاه تولید بمب حزب الله منفجر شده باشد».

اسپر با انتقاد از رسانه ها که برسر سخنان ترامپ جنجال کردند گفت که «شخصا گفتم شبیه یک حادثه است، مایه تأسف است که برخی می خواهند وانمود کنند که بین مقامات دولت امریکا مثلا بین من و رئیس جمهور اختلاف است».

او گفت که واقعیت آن است که یک فاجعه بزرگ رخ داده و به مدیریت رئیس جمهور با همه توان برای کمک به ملت لبنان اقدام خواهیم کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
CNN
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن