کاهش 95درصدی گردشگری زیارتی در کربلای معلی در نتیجه ویروس کرونا

نماینده استان کربلا در پارلمان عراق تاکید کرد اپیدمی کرونا و اقدامات پیشگیرانه مربوط به آن، منجر به توقف فعالیت بیش از 600 هتل در کربلاء و کاهش بیش از 95درصدی گردشگری دینی در این استان شده است.

میدل ایست نیوز: «ریاض المسعودی»، نماینده استان کربلا در پارلمان عراق تاکید کرد اپیدمی کرونا و اقدامات پیشگیرانه مربوط به آن، منجر به توقف فعالیت بیش از 600 هتل در کربلاء و کاهش بیش از 95درصدی گردشگری دینی در این استان شده است.

المسعودی در گفت‌وگو با پایگاه خبری شفق نیوز تصریح کرد: همه‌گیری کرونا موجب توقف تقریبا کامل گردشگری دینی، فعالیت هتل‌ها و شرکت‌های سیاحتی و زیارتی در کربلاء، نجف، کاظمین، سامراء و دیگر مناطق عراق شده است.

وی افزود: نمی توان محدودیت‌ها و اقدامات پیشگیرانه مربوط به کرونا را در استان‌ها کاهش داد چرا که این محدودیت‌ها از سوی دولت فدرال اعمال شده و تقریبا در سراسر جهان وجود دارد.

این نماینده استان کربلاء در پارلمان عراق ادامه داد: کربلاء سالانه شاهد ورود بیش از 100 میلیون زائر به خود بوده است که به همراه خود درآمدهای بسیاری برای اهالی این شهر به ارمغان می‌آوردند و موجب به حرکت در آمدن چرخ‌های اقتصاد و ارزآوری برای این استان می‌شد.

وی تصریح کرد: دولت عراق به تنهایی نمی‌تواند محدودیت‌های کرونا به ویژه در زمینه هواپیمایی را لغو کند چرا که کشورهای دیگر به دلیل شیب صعودی آمار ابتلا به کرونا به خصوص در کشورهایی نظیر ایران و پاکستان که به برای گردشگری دینی به عراق سفر می‌کنند، حاضر نیستند به عراق سفر کنند.

المسعودی در پایان از دولت عراق خواست به میزان 25 درصد از سود سالانه به هتل‌ها و شرکت‌های سیاحتی کمک مالی کند و همچنین هزینه مصرف آب، برق و نیز مالیات را از نهادهای خصوصی فعال در این زمینه اخذ نکند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا