نشست مشترک پارلمان و کمیساریای عالی انتخابات عراق درباره انتخابات پیش از موعد + تصاویر

رئیس پارلمان عراق نشستی برای بررسی آمادگی های فنی و اداری برای برگزاری انتخابات پیش از موعد برگزار کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق امروز دوشنبه نشستی با اعضای کمیساریای عالی مستقل انتخابات و کمیسیون عالی امنیتی و با حضور نائب رئیس دوم پارلمان و رئیس و نائب رئیس کمیسیون حقوقی پارلمان برگزار کرد.

این نشست که نماینده ای از دفتر سازمان ملل متحد در عراق نیز در آن حضور داشت، برای بررسی آمادگی های فنی و اداری برای برگزاری انتخابات پیش از موعد برگزار شد.

حاضران در این نشست به بررسی گام هایی که کمیساریای عالی برای آماده کردن شرایط برای برگزاری انتخابات اتخاذ کرده علاوه بر تلاش برای کاهش موانع بر سر راه کمیساریای از جمله آماده سازی بودجه انتخابات، کمبود کادر، بهبود وضعیت استخدام کادر علاوه بر صدور و توزیع کارت بیومتریک پرداختند.

در این نشست از کمیساریای عالی انتخابات خواسته شد تا اقداماتی میدانی برای حل مشکل صدور و توزیع کارت بیومتریک اتخاذ کند و همچنین امکان هماهنگی کمیساریای با وزارت کشور برای استفاده از امکانات وزارت کشور در این زمینه بررسی شد.

این نشست بر اهمیت هماهنگی و همکاری کمیساریای عالی انتخابات با دفتر سازمان ملل متحد در عراق برای مشورت در زمینه اقدامات اتخاذ شده علاوه بر اهمیت نظارت بر فرآیند انتخابات آتی علاوه بر نظاتر بر سازمان های ذیربط در زمینه انتخابات تاکید کرد.

بررسی امکان همکاری بین کمیساریای عالی و روسای تجدید نظر استان ها و کادر دانشگاهی برای تقویت نظارت بر روند فرآیند انتخابات آتی با هماهنگی شورای عالی قضایی و دستگاه های ذیربط نیز از دیگر مسائلی بود که در این نشست درباره آن گفت وگو شد.

الحلبوسی بر حمایت پارلمان عراق از کمیساریای عالی انتخابات و لزوم حفظ استقلالش برای کسب اعتماد شهروندان عراق به انتخابات و نتایج آن تاکید کرد و از کمیساریای عالی انتخابات خواست تلاش های خود را برای تکمیل آمادگی های لازم برای برگزاری انتخابات پیش از موعد افزایش دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
پارلمان عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا