الکاظمی در دیدار با وزیر دفاع فرانسه: دولت در برابر تلاش‌ها برای تضعیف ارتش ایستاد

نخست‌وزیر عراق با وزیر دفاع فرانسه و هیات همراه وی دیدار و درباره اوضاع امنیتی عراق و منطقه و حمایت از بغداد در نبرد علیه تروریسم گفت و گو کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق با «فلورانس بارلی»، وزیر دفاع فرانسه و هیات همراه وی دیدار و درباره اوضاع امنیتی عراق و منطقه و حمایت از بغداد در نبرد علیه تروریسم گفت و گو کرد.

الکاظمی ضمن خوشامدگویی به وزیر دفاع فرانسه، تاکید کرد پاریس شریک راهبردی بغداد در جنگ علیه تروریسم است و دولت عراق علاقه‌مند به توسعه این شراکت و تقویت توانمندی و آمادگی رزمی نیروهای امنیتی عراق و تقویت تبادل اطلاعات امنیتی است و ارتش عراق در معرض تلاش‌هایی برای تضعیف این نهاد قرار گرفت اما دولت در برابر این تلاش‌ها ایستاد.

از سوی دیگر، بارلی ضمن تمجید از مدیریت نخست‌وزیر و قدرت وی در تحقق گام‌های موفقیت‌آمیز علیرغم گذشت تنها چند هفته از پذیرش مسئولیت، بر عزم فرانسه برای حمایت از عراق در نبرد علیه تروریسم و حمایت از نیروهای امنیتی به خصوص اینکه فرانسه در ائتلاف بین المللی ضدداعش فعالیت دارد، تاکید کرد.

وزیر دفاع عراق با بیان اینکه با بغداد در اینکه داعش هنوز تهدیدی برای عراق و منطقه است، هم‌نظر است، اظهار داشت: فرانسه برای از سرگیری تلاش‌ها در نزدیک‌ترین زمان ممکن برای آموزش نیروهای عراقی که به دلیل کرونا متوقف شده در چارچوب و نحوه فعالیت جدید ائتلاف در عراق آمادگی دارد.

الکاظمی و بارلی همچنین درباره وضعیت سوریه و تاثیر آن بر ثبات عراق و منطقه گفت‌وگو کردند.

وزیر دفاع فرانسه پیش از این با همتای عراقی خود و رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا